Müftülük, 29 Yıllık Arslan’a Teslim

Kütahya’nın Simav ilçesinde Yakup Yüksel’den 5 ay önce boşalan Müftülük görevine Kırşehir’in Akpınar ilçesinden atanan Müftü Mustafa Arslan ilçedeki görevine başladı.Meslekte 29 yılını tamamlayan Müftü Arslan, 281 personelinin...

Müftülük, 29 Yıllık Arslan’a Teslim
Kütahya’nın Simav ilçesinde Yakup Yüksel’den 5 ay önce boşalan Müftülük görevine Kırşehir’in Akpınar ilçesinden atanan Müftü Mustafa Arslan ilçedeki görevine başladı.
Meslekte 29 yılını tamamlayan Müftü Arslan, 281 personelinin yanı sıra 211 camisi bulunan köyleriyle birlikte 68 bin nüfuslu turistik ilçeye güzel hizmetler kazandırmak gayesiyle geldiğini söyledi.
Doğal güzellikler içerisindeki termal kaplıcaları ve şifalı sularıyla ünlü Simav’ı ve sıcak kanlı insanlarını çok sevdiğini ifade eden Müftü Arslan, “Simav’a kanım ısındı. Güzel hizmetlerde bulunmak gayesiyle geldim. Meslekteki 29 yıllık bilgi birikimi ve deneyimlerimi Simav için harcayarak çok güzel hizmetlerde bulunmak istiyorum” dedi.
Simav halkının hayırsever yönünü çok takdir ettiğine vurgu yapan Müftü Arslan, “281 personelimiz var. Bunun yanında faal vaziyette toplam 211’de camimiz mevcut. İnşallah yenilerini ve daha modernlerini hayırsever halkımızla birlikte yapacağız. Güzel hizmetler yapmak gayesiyle geldiğim Simav’da vatandaşlarla bütünleşerek hayallerimizi gerçekleştirebileceğimizi umuyorum” şeklinde konuştu.
Bu yıl Simav’dan kutsal topraklara 82’si Diyanetten olmak kaydıyla toplam 104 hacı adayı gönderdiklerini ifade eden Müftü Arslan, “Simav’da görev yapmaktan son derece mutluyum. Burada meslektaşlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327