Muharrem İnce seçimi kaybettiren iki hatasını açıkladı

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, seçimlerin ardından ilk kez Habertürk canlı yayınında Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtlıyor. Muharrem İnce 'Hatalarımı biliyorum. Apolet tartışmasını fazla uzattım. Daha fazla miting yapmalıydım' dedi.

Muharrem İnce seçimi kaybettiren iki hatasını açıkladı

Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez canlı yayında soruları yanıtlıyor.

Muharrem İnce, ''Çatı aday doğru değildir, 2014'de de aynı şeyi savundum. Her parti kendi adayını gösterirse katılım artar'' dedi.

'BAZI YERLERDE ÇOK CAN SIKICI ŞEYLER OLDU'

CHP'den yeterince destek aldınız mı sorusuna İnce, ''Sayın Kılıçdaroğlu sürekli aradı, ben kimseye haksızlık etmem, ne gerekiyorsa yaptı ama bazı yerlerde çok can sıkıcı şeyler oldu'' cevabını verdi.

İnsanların çok destek olduğunu belirten İnce, ''Bende altı tane alyans var, zarfı ile saklayacağım, harçlığından gönderen öğrencinin beş lirası var, saklayacağım'' dedi. İnce, ''Bağışlar harcandı, 150 bin kişi bağış yaptı.'' dedi.

'BEN BİTTİ DEMEDEN BU İŞ BİTMEZ'

Ben bitti demeden bu iş bitmez. 30 barajını aştık, takip edeceğiz. Zafer, hazırlıktır.

SEÇİMİ KAYBETMESİNİN İKİ NEDENİNİ AÇIKLADI

Hatalarımı biliyorum, apolet tartışmasını fazla uzattım. Erdoğan 32 miting yaptı ben 107 yaptım. Daha fazla miting yapmalıydım, vitamin hapları alsaydım, gücümü sonuna kadar kullansaydım. 20 gün daha zamanım olsaydı çok farklı olacaktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327