Mülteci kampında korkunç cinayet

İsveç’te geçtiğimiz Ocak ayında sığınmacı kampında görevli olan 22 yaşındaki genç bir kadın 15 yaşında Etiyopya kökenli bir mülteci tarafından vahşice öldürülmüştü. Mülteci kriziyle ilgili bir çok tartışma yaratan o cinayetin kan donduran görüntüleri ortaya çıktı.

Mülteci kampında korkunç cinayet
Lübnan asıllı İsveç vatandaşı Alexandra Mezher isimli genç kadın çalıştığı mülteci kampında 15 yaşında Etiyopyalı Youssaf Khaliif Nuur isimli mülteci tarafından saldırıya uğramıştı. 15 yaşında olduğu düşünülen ancak dava sırasında yaşının 21 olduğu anlaşılan saldırganın 22 yaşındaki genç kadına tecavüz girişiminde bulunmuş ve Mezher'i öldürene kadar bıçaklamıştı.

Genç kadın ile mülteci arasında büyük bir kavganın yaşandığını ve her yerin kan gölüne döndüğü o görüntüler ortaya çıktı. Cinayetin ardından tutuklanan Youssaf Khaliif Nuur genç kadına saldırıda bulunduğunu hatırlamadığını iddia etti. Atrıca 15 yaşında olduğunu savunan saldırganın 21 yaşında olduğu belirtiliyor.

Alexandra Mezher 14 ile 17 yaş arasında sığınmacı çocukların kaldığı kampta görevliydi. Kötü haberi alan ailesi genç kadının bir melek gibi oldukça iyilik sever, güleryüzlü ve sıcak bir insan olduğunu söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2016, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327

banner330