Münbiç'ten Türk askerine saldırı! Şehitlerimiz var...

Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi sonucu 1 asker şehit olmuştu. Yaralanan 8 askerden 1 askerin daha şehadet haberi geldi. Böylece teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 asker şehit olurken, 7 asker de yaralandı. MSB, bölgedeki hedeflere anında karşılık verildiğini ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Münbiç'ten Türk askerine saldırı! Şehitlerimiz var...

Münbiç bölgesinden acı haber geldi. Teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi sonucu 2 asker şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 8 askerin yaralandığını açıklamıştı. Bakanlık, ateş açılan bölgedeki hedeflere anında karşılık verildiğini ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "15 Ekim 2019 tarihinde Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi neticesinde yaralanan 2 kahraman silah arkadaşımız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

KIRIKKALE'DE ŞEHİT ACISI

Fırat'ın doğusunda sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık'ın (27) Kırıkkale'de yaşayan ailesine acı haber verildi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile askeri yetkililer, şehit Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık'ın, annesi Azime ve babası Hamza Bozbıyık'ın evine gitti. Pazar alışverişten dönen Bozbıyık çiftine acı haber verildi. İki çocuklarından birisi şehit olan Azime ve Hamza Bozbıyık çifti, gözyaşlarına boğuldu. Sağlık ekipleri, şehidin anne ve babasına müdahale etti. Şehidin baba evi ve evin bulunduğu sokak, Türk bayraklarıyla donatıldı.

VALİLİKTEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kırıkkale Valililiği, şehit Çelebi Bozbıyık için başsağlığı mesajı yayımladı. Valiliğin internet sitesinde yer alan mesajda, "Kırıkkale ili, Keskin ilçesi, Karafakılı köyü nüfusuna kayıtlı Kırıkkale doğumlu, Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık, 15 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekatı kapsamında yürütülen operasyonlar esnasında şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz" denildi.

Piyade Üsteğmen Çelebi Bozbıyık

ADIYAMAN'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Suriye'nin Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan silahlı saldırı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Mesut Çelik'in şehadet haberi, Adıyaman'ın Çelikhan ilçesindeki babaevine ulaştı.

Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirdağ ve askeri yetkililer, şehit Çelik'in Fatih Mahallesi'ndeki babaevine giderek oğullarının şehit olduğu haberini aileye verdi.

Şehadet haberi üzerine babaevine Türk bayrakları asıldı.

Çok sayıda aile yakını da şehidin babaevine geldi.

Uzman Çavuş Mesut Çelik

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327