Muş Valiliği’nden Asılsız Haber Uyarısı

Muş Valiliği açıklama yaparak vatandaşları asılsız haberlere karşı uyardı.Kentte 3 gündür devam eden olayların ardından valilik asılsız haber uyarısında bulundu. Özellikle Varto’da ilan edilen ve bugün sona eren sokağa çıkma yasağının...

Muş Valiliği’nden Asılsız Haber Uyarısı
Muş Valiliği açıklama yaparak vatandaşları asılsız haberlere karşı uyardı.
Kentte 3 gündür devam eden olayların ardından valilik asılsız haber uyarısında bulundu. Özellikle Varto’da ilan edilen ve bugün sona eren sokağa çıkma yasağının il genelinde uygulanacağı yönünde provokatörler tarafından dedikoduların yayılması üzerine valilik vatandaşları, bu tür asılsız haberlere itibar etmemelerini istedi. Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Sınır komşumuz Suriye’nin Ayn-EI Arap (Kobani) Bölgesinde PKK/KCK terör örgütünün Suriye uzantısı olan YPG (Halk Savunma Birlikleri) ile IŞİD (Irak-Şam İslam Devleti) arasında yaşanan çatışmaların bahane edilmesiyle ülkemizin çeşitli illerinde olduğu gibi ilimizde de yasa dışı protesto ve eylemler gerçekleşmiştir. Yaşanan karışıklığı fırsat bilen provokatörler, vatandaşlarımız arasında ilimizde sokağa çıkma yasağı olduğu iddialarını gündeme getirmektedirler. İlimiz merkez ve ilçelerinin hiçbirinde sokağa çıkma yasağı bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleri, kamuoyu ve basına saygıyla duyurulur."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327