Mustafa Koç son yolculuğuna Osmanlı Sancağı ile uğurlandı...

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Anne Çiğdem Simavi, camide gözyaşlarına boğuldu.

Mustafa Koç son yolculuğuna Osmanlı Sancağı ile uğurlandı...

Geçtiğimiz perşembe günü kalp krizi sonucu 56 yaşında hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Koç için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'nde cenaze töreni düzenledi. Törene Koç Ailesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra iş ve siyaset dünyasından bir çok isim katıldı. Camide taziyeleri kabul eden anne Çiğdem Simavi'nin zaman zaman gözyaşlarına boğulduğu gözlendi.

Mustafa Koç'un cenaze namazını İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran kıldırdı. Yaran'ın duasının ardından tabut omuzlara alınarak cenaze arabasına taşındı. Cenaze arabası konvoy eşliğinde Zincirlikuyu'daki aile mezarlığına doğru yola çıktı. Koç, dedesi Vehbi Koç'un yanına defnedilecek.

İLK TÖREN KOÇ HOLDİNG'DE GERÇEKLEŞTİ

Koç için ilk tören Üsküdar Nakkaştepe'deki Koç Holding Genel Müdürlük binasında düzenlendi. Koç Holding'deki ilk tören yarım saat sürdü. Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu veda töreninde yaptığı konuşmada, "Kaybımızı kabullenmek güç, konuşmak zor, kelimeler yetersiz. Bizler için Mustafa Bey, "Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç'tan" çok daha fazlasıydı" dedi.

Mustafa Koç'un törene beyaz bir cenaze arabasıyla getirildiği ve tabutunun üzerine Sadberk Hanım Müzesi'nden getirilen Osmanlı sancağı örtüldüğü görüldü.
Holding'teki tören sonrasında Koç'un cenazesi Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'ne doğru yola çıktı. Mustafa Koç'un cenazesi son yolcuğuna uğurlanacağı camiye kardeşi Ali Koç ve sevenlerinin omuzları üzerinde getirildi.

AİLE TAZİYELERİ KABUL ETTİ

Mustafa Koç'un cenazesi için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'ne gelenler Koç ailesine taziyelerini sundu. Taziyeleri kabul edenler arasında Mustafa Koç'un kardeşleri Ömer Koç ve Ali Koç ile babası Rahmi Koç ve annesi Çiğdem Simavi vardı.

ANNE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Mustafa Koç'un annesi Çiğdem Simavi, taziyeleri kabul ederken ayakta zor durdu. Sık sık gözyaşlarına boğulan Çiğdem Simavi objektiflere böyle yansıdı.

SEYMENLER TABUT BAŞINDA NÖBET TUTTU

Ankaralı olan Mustafa Koç'un cenaze töreninde Ankara'yı temsil eden seymenlerin nöbet tuttuğu da görüldü.

MUSTAFA KOÇ ATKISI

Ali Koç ve aileden başka isimlerin cenaze namazı sırasında omuzlarında Mustafa Koç yazan bir atkı ile bekledikleri görüldü.

ERDOĞAN DA TAZİYELERİNİ İLETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ve Damadı Berat Albayrak ile birlikte Mustafa Koç'u son yolculuğuna uğurlamak için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'ne geldi ve Koç ailesine taziyelerini iletti.
Mustafa Koç'un tabutunun üzerine aile bireylerini temsilen çiçekler bırakıldı. Çiçeklerin üzerinde Koç Ailesi, Caroline-Esra-Aylin ve Koç topluluğu yazdığı görüldü. Mustafa Koç'un tabutunda Fenerbahçe amblemleri göze çarptı.

METRELERCE ÇELENK KUYRUĞU
Cenazenin düzenlendiği cami, yüzlerce metrelik çiçek ve hayır kurumlarına bağış yapanların isimlerinin yer aldığı çelenklerle doldu taştı.


ZİNCİRLİKUYU MEZARLIĞI'NDA HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un toprağa verileceği Zincirlikuyu'daki aile kabristanlığındaki hazırlıklar tamamlandı.


Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanlığında sabah saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemi alındı. Mezarın bulunduğu paftaya çıkan yola buzlanmadan dolayı kaymayı önlemek için kauçuk halı serildi.


Mezarlığın üzeri çadırla kapatıldı, çevresine mezarlığa gelecekler için çok sayıda ısıtıcı yerleştirildi.

FENERBAHÇE'DEN SİYAH DESTEK

Fenerbahçe taraftarlarının bugün Darüşşafaka ile oynayacağı basketbol karşılaşmasına tamamen siyah kıyafetlerle gitme kararı aldığı belirtildi.

Mustafa Koç koyu Fenerbahçeli olmasıyla biliniyor.


Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327