Mustang Efsanesi 50’nci Yaşını Atlarla Kutladı

9 Mart 1964 de piyasaya çıkan Mustang model otomobil, 50’nci yılını kutladı. Formula 1 İstanbul Park pistinde bir araya gelen efsane otomobile ambleminde yer alan özgür atlar eşlik etti.Otomobil tarihinin en etkileyici dizaynına sahip otomobillerden...

Mustang Efsanesi 50’nci Yaşını Atlarla Kutladı
9 Mart 1964 de piyasaya çıkan Mustang model otomobil, 50’nci yılını kutladı. Formula 1 İstanbul Park pistinde bir araya gelen efsane otomobile ambleminde yer alan özgür atlar eşlik etti.
Otomobil tarihinin en etkileyici dizaynına sahip otomobillerden biri olan Ford Mustang’in 50’nci yılı, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organize ettiği bir etkinlikle kutlandı. 50 Mustang kullanıcısının bir araya geldiği Formula 1 İstanbul Park pistinde konvoy oluşturarak kutlama yapan sürücülere, aracın logosunda yer alan vahşi ve özgür atlar da eşlik etti. Mustang haricinde çok sayıda diğer marka klasik araç da Mustang konvoyunun arkasında yer alarak efsanenin 50’nci yılını kutladı.
“DÜNYADA 10 MİLYON SATIŞ YAPAN TEK KLASİK ARAÇ”
50’nci yılında, 50 Mustang’ı bir araya getiren İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay, dünya genelinde 10 milyon satış rakamına ulaşmış olan tek klasik aracın Ford Mustang olduğunu dile getirdi. 50’nci yıla özel olarak hazırlanan kutlamanın detayları hakkında bilgi veren Serkan Okay, şunları söyledi:
“Bugün Ford Mustang’in logosundaki özgür atları, Türkiye’deki karşılığı Yılkı Atları ile birlikte 50’nci yıl kutlama seremonisinde tüm Mustang ve diğer klasik otomobil kullanıcılar ile birlikte bir aradayız. Efsanenin 50’inci yılını kutluyoruz. Çünkü tüm dünyada kabul görmüş ve bir döneme damgasını vurmuş efsane bir araç.”
Formula 1 pistinde sahne alan 50 Mustang ve diğer klasik otomobiller, daha sonra sahil yolu üzerinden Bağdat Caddesi güzergahında klasik otomobil tutkunlarıyla buluştu. Kutlamaya bazı sanatçılar da katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327