Mut Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Mersin’in Mut ilçesinde belediye tarafından 31 okulda öğrencilere 20 bin TL değerinde kitap kırtasiye yardımı yapıldı.MHP’li Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ın katıldığı Kitap ve kırtasiye dağıtımına Cumhuriyet İlköğretim...

Mut Belediyesi’nden Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
Mersin’in Mut ilçesinde belediye tarafından 31 okulda öğrencilere 20 bin TL değerinde kitap kırtasiye yardımı yapıldı.
MHP’li Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz’ın katıldığı Kitap ve kırtasiye dağıtımına Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan başlandı. Başkan Yılmaz, önce öğrencilerin yeni eğitim yılını kutladıktan sonra, hazırlanan kitap ve kırtasiye paketini öğrencilere verdi.
Meclis toplantısında eğitime katkıda bulunmak için karar aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, ”Bu katkının kırtasiye yardımı olacağının en uygun ve adil olduğunu düşündük. Önce bu talep belediyemize yoksul ailelerinden geldi. Bizde adalet ve dengeyi koruma adına ilçemizde bulunan ilkokul 1.sınıf öğrencilerine kırtasiye malzemesi almayı uygun gördük. Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığımız bilgeye göre ihtiyaç listesi oluşturuldu. Kitap ve kırtasiye olmak üzere toplam 17 kalem malzeme oluşturuldu. Oluşturulan eğitim malzemesini 31 okulun 1. sınıf bin öğrencisine ayırt etmeksizin dağıtacağız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327