Mut Halk Bilimler Merkezi Açıldı

Mersin’in Mut ilçesinde kurulan Mut Halk Bilimler Merkezi hizmete açıldı.Mut Belediyesi tarafından yapılan Mut Halk Bilimler Merkezi açılışına, Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Emniyet Müdür Murat Şahin, Halk Oyunları...

Mut Halk Bilimler Merkezi Açıldı
Mersin’in Mut ilçesinde kurulan Mut Halk Bilimler Merkezi hizmete açıldı.
Mut Belediyesi tarafından yapılan Mut Halk Bilimler Merkezi açılışına, Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Emniyet Müdür Murat Şahin, Halk Oyunları Folklor Araştırmacısı Süray Vural, iş adamları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Mut kültürünü öne çıkarmak amacıyla hizmet verecek olan Mut Halk Bilimler Merkezi açılışında konuşan Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, “Halk Bilimler Merkezi, halkın kültür ürünlerini, geleneklerini, folklorunu, müziğini ve oyunlarını tanıtım amacıyla hizmet verecek” dedi.
Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz da, “İlçemizde kültürümüzün tanıtımı için ihtiyaç olan Mut Halk Bilimler Merkezi için hiç bir masraftan kaçınmadan hizmete sunduk. Merkezimize her türlü desteğimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Kaymakamı Akyüz ve Başkan Yılmaz, Mut Halk Bilimler Merkezi’nin açılış kurdelesini kesti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327