NAZİLLİ BELEDİYESİ 6. DEVE GÜREŞ FESTİVALİ’NE HAZIRLANIYOR

Ege’de yılın deve güreşi Bozdoğan Yolu Organize Sanayi girişinde özel olarak düzenlenen deve güreşi sahasında yapılacak. Nazilli 6. deve güreş festivaline Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 120 pehlivan deve katılacak.15 Şubat Pazar...

NAZİLLİ BELEDİYESİ 6. DEVE GÜREŞ FESTİVALİ’NE HAZIRLANIYOR
Ege’de yılın deve güreşi Bozdoğan Yolu Organize Sanayi girişinde özel olarak düzenlenen deve güreşi sahasında yapılacak. Nazilli 6. deve güreş festivaline Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 120 pehlivan deve katılacak.
15 Şubat Pazar günü 6.’sı yapılacak olan Deve Güreşi Festivali’nin hazırlık ve çalışmaları itina ile sürdürülürken Bozdoğan Yolu Organize Sanayi girişi, Sümer Futbol sahası üstündeki boş alanda deve güreşi sahası düzenleniyor. Belediye Başkanı Haluk Alıcık, her yıl olduğu gibi bu yılda güreşlerden elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılacağını belirterek, “Deve güreşleri sayesinde hem yöresel kültürümüzü yaşatıyor hem de eğitime destek sağlıyoruz. Deve güreşleri, yüzlerce yıldır Ege Bölgesi ve özellikle İlçemizde şenlik havasında kutlanmakta. Milletimiz arasında barış ve kardeşlik duygularını geliştirmektedir. Türk Kültürünün yaşatılması ve yayılmasında büyük yer tutan, yöremizin ve ülkemizin adını tüm dünyaya duyuran Nazilli Deve Güreşlerimizde güzel ve unutulmaz anları hep birlikte yaşamanın mutluluğunu halkımızla paylaşmaktan onur duyuyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327