Nazilli Ticaret Odası’ndan Dolandırıcılık Uyarısı

Nazilli Ticaret Odası, son dönemde artan dolandırıcılık olaylarına karşı üyelerini uyardı.Son aylarda sık sık rastlanan değişik dolandırıcılık haberlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. İşletmeleri KOSGEB adına arayarak kendilerine...

Nazilli Ticaret Odası’ndan Dolandırıcılık Uyarısı
Nazilli Ticaret Odası, son dönemde artan dolandırıcılık olaylarına karşı üyelerini uyardı.
Son aylarda sık sık rastlanan değişik dolandırıcılık haberlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. İşletmeleri KOSGEB adına arayarak kendilerine destek çıktığını ya da onaylanmış faizsiz kredilerinin olduğunu ifade eden dolandırıcılar, işletmelerin adına bir zarf göndereceklerini ifade edip telefonu kapatıyor. Kargosu gelen işletme sahibi, 300-500 TL gibi rakamları ödeyerek ulaştığı zarfın içerisinden değeri olmayan birkaç kağıt parçasının çıkmasıyla hüsrana uğrayarak soluğu Nazilli Ticaret Odasındaki KOSGEB temsilciliğinde alıyor.
Nazilli Ticaret Odası’nın SMS ile ya da internet sitesinden yaptığı duyurular ile oda üyelerinin devamlı uyarıldığını, bu sayede Nazilli Ticaret Odası üyelerinin arasında dolandırılma olaylarının neredeyse bittiğini ifade eden Nazilli Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler; “Nazilli Ticaret Odası olarak aldığımız şikayetlerin arkasından başlattığımız bilgilendirme çalışmaları ile üyelerimizde artık şikayetlerin bitme noktasına geldiğini gözlemlemekteyiz. Fakat odamıza üye olmayan vatandaşlarımızdan hala sıklıkla mağduriyet şikayetleri almaktayız. Vatandaşlarımızdan ricamız, KOSGEB adına gerekli bilgiyi doğrudan odamız bünyesinde bulunan KOSGEB temsilciliğinden edinmeleridir. KOSGEB birimimiz, sadece üyelerimize değil tüm Nazilli halkına hizmet sunmaktadır. Vatandaşlarımız, KOSGEB adına akıllarına takılan bir hususu bizzat odamıza gelerek ya da telefonla ulaşarak KOSGEB yetkili personeline danışabilirler. KOSGEB genel müdürlüğünün işletmeleri telefonla aramak, işletmelerden İBAN numarasına para istemek ya da kargo ile evrak göndermek gibi bir uygulaması kesinlikle bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327