Nazillili Minikler Okula Merhaba Dedi

Nazilli Özel Gökkuşağı Kreşinin her yıl düzenlediği okula merhaba şenliği bu yılda renkli görüntülere sahne oldu.Zafer Gençlik tiyatro gurubunun düzenlediği yarışmalar ile daha da eğlenceli hale gelen şenlikte anne ve babalar için hazırlanan...

Nazillili Minikler Okula Merhaba Dedi
Nazilli Özel Gökkuşağı Kreşinin her yıl düzenlediği okula merhaba şenliği bu yılda renkli görüntülere sahne oldu.
Zafer Gençlik tiyatro gurubunun düzenlediği yarışmalar ile daha da eğlenceli hale gelen şenlikte anne ve babalar için hazırlanan çeşitli oyun ve yarışmalar ile keyifli dakikalar yaşandı. Minikler balon ve pamuk şekeri dağıtımı sırasında çok eğlendiler. Gökkuşağı minikleri şişme oyuncaklarda gönüllerince eğlendikten sonra tiyatro gurubunun düzenlediği yarışmalar ile anne ve babaları ile yarıştılar yarışmalar sırasında eğlenceli anlar yaşandı. Şenliğe katılan veliler bu tür organizasyonlardan çok memnun olduklarını okul ve aile iletişimi adına verimliliği artırdığını belirttiler, okulların düzenlemiş olduğu bu organizasyonlarda hem çocukların hem de velilerin birbirleri ile kaynaşmaları daha kolay olduğunu belirttiler.
Okul müdürü Ayşe Metin bu tür etkinliklerin, anaokuluna yeni başlayan miniklerde okul fobisinin oluşmasının önüne geçilmesi amacıyla düzenlendiğini aktardı. Okula yeni başlayan ve farklı duyguları aynı anda yaşayan miniklerden bazılarının oyun gruplarında oynadığı belirtilen açıklamada, bazı çocukların ise farklı bir ortama girmiş olmanın verdiği heyecanla annelerinden ayrılmak istemediklerini belirti. Metin; “Çocuklar bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın okula adaptasyon süreçlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek ve hızlandırmak amacıyla bu projeyi uyguluyoruz" ifadelerini kullandı.
Okula merhaba şenliği çocukların anneleri ile birlikte yaptığı oyunlar ile noktalandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327