Nehirden 102 ceset çıkarıldı

Hindistan'da Ganj Nehri'nde çoğu çocuk 102 kişinin cesedi çıkartıldı. Cesetlerin sebebi henüz bilinmiyor. Yetkililer, bunun fakirlik ve Hint kültüründen kaynaklanmış olabileceği üzerinde duruyor.

Nehirden 102 ceset çıkarıldı

Hint kültürüne göre evlenmemiş kızlara yakılarak defnedilme geleneği uygulanmıyor. Öte yandan pek çok fakir aile cenazesini yakma geleneğini maddi imkansızlıklar sebebiyle uygulayamıyor.

Bölge Savcısı Saumya Agarwal, ülkenin en kalabalık eyaleti Uttar Pradesh’e bağlı Parivar köyü yakınlarında bulunan 102 cesedin otopsi yapılamayacak derecede çürüdüklerini söyledi. Cesetler olay yerinin öğrenilmesi amacıyla DNA testine tabi tutulacak. Yetkililer, bu kadar çok cesedin aynı anda bulunmasını soruşturuyor.

Hindistan’da ölülerin nehre atılması yasak. Pek çok Hindu evlenmemiş kızını suya atmanın kızının tekrar doğmasını sağlayacağına inanıyor. Ceset yakma işleminin yaklaşık 40 dolara mâl olması nedeniyle aylık kazancı bundan çok düşük olan fakir ailelerin cenazelerini nehre atmış olabilecekleri düşünülüyor.  


Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327