Nejat İşler kitap yazdı: “Gerçek Hesap Bu!”

Nejat İşler sevenlerine bu kez kitap yazarak döndü. Bir süredir oyunculuk kariyerine ara vererek Gümüşlük'e yerleşen Nejat İşler hikaye kitabı yazdı. İşte Nejat İşler'in kaleminden 'Gerçek Hesap Bu' kitabının ayrıntıları..

Nejat İşler kitap yazdı: “Gerçek Hesap Bu!”
Nejat İşler bu kez yazılarıyla sevenlerine döndü. Nejat İşler’in kaleminden, hayatın içinden hikâyeler, kişiler, anılar. “Gerçek Hesap Bu!” Can Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Oyuncu, Kitap âşığı ve kulüp başkanı Nejat İşler, Gerçek Hesap Bu! kitabıyla döndü.. Gümüşlükspor futbol takımının başkanlığını yürüten ve aynı zamanda kendini Gümüşlüklü olarak gören Nejat İşler, hayatından anlatıları kaleme aldığı kitabının telif geliri, Gümüşlükspor’un geliştirilmesi için kullanılacak. İçten üslubu, hesapsız dili ve sakınmadan kaleme aldığı anılarıyla kişisel bir yüzleşme de olan Gerçek Hesap Bu! kitabında, “kahramanları uydurma olan gerçek hikâyeler” anlatıyor. Hayatı, dostlukları ve tutkuları yücelten yaşantılar; yüreklere kazınmış sözler okuyucuya ilham verecek.

Nejat İşler'in Gerçek Hesap Bu kitabının giriş yazısından:

“Eğitimini almadığım hiçbir şeyde iddiam yok. En güzel yazarlık mesleği tarifini Çetin Altan’dan duymuştum:

“Birini, boş kâğıtlar ve sivriltilmiş kalemlerle bir odaya koyun, eğer oradan karnını doyuracak malzemeyle çıkarsa, işte yazar odur.”

Allah’a şükür, sıtkı sadakatle uğraştığım bir mesleğim var. Yazarlık benim için yan bir uğraş. Çok da uzak değil ama. Okumaya da, yazmaya da beş yaşımda başladım. Yazdığım ve sahnelenen üç oyunum var. Senaryolarım var sırada. Bir de manitalara iyi yazarım…”

“Kendi hikâyelerimizi anlatalım, gerçekleri

bizim gibi yaşayanları da anlatmak lazım.”

“Gerçekten istediğim şeyleri yapmak,

gerçekten istediğim yerde, gerçekten istediklerimle zamanımı değerlendirmek. Tek isteğim ve halihazırda yaptığım şey bu.”

Söze gerek var.

Gerçek hesap bu!

“Önemsemeyi unutup çöpe attığın hayatın var ya, ben aldım onu işte. Hatta çaldım. Sen önemse diye. Hiç yanıltmadın beni, teşekkür ederim.” 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327