Neo Nazi Davası Oturumunda Eylem Planları Gün Yüzüne Çikti

Münih’te devam eden Neo Nazi davasının bugünkü oturumunda Neo Nazi militanlarının Almanya’nın Stuttgart kentinde de eylem yapma hazırlıklarında oldukları ortaya çıktı.Yüzyılın davası olarak adlandırılan Neo Nazi davasının bu günkü...

Neo Nazi Davası Oturumunda Eylem Planları Gün Yüzüne Çikti
Münih’te devam eden Neo Nazi davasının bugünkü oturumunda Neo Nazi militanlarının Almanya’nın Stuttgart kentinde de eylem yapma hazırlıklarında oldukları ortaya çıktı.
Yüzyılın davası olarak adlandırılan Neo Nazi davasının bu günkü oturumunda örgütün diğer eylem planları gün ışığına çıkarıldı. Almanya’da sekiz Türk ve bir Yunan ile bir Alman polisini öldüren Neo Nazı teröristlerin Doğu Almanya’nın Zwickauer kentindeki yanan evlerinden bulunan CD’lerde yapılan araştırmalarda Teröristlerin Stuttgart’ta bir Türk döner dükkânı ve bir de bakkalın resimleri çıktı.
İkisi intihar eden 3 kişilik Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü’nün NSU’nun yanan evlerinde bulunan resimlerde ayrıca öldürülen Neo Nazi teröristi UweBöhnhardt ve BeateZschäpe resimlerde yar aldığı bildirildi. Bu delille birlikte hayatta olup yargılanan BeateZschäpe’in öldürmeye yardım etmek suçu sabitlenmiş oldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327