Neşet Ertaş, Kültür Ve Sanat Faaliyetlerinin Yeni Adresi Oldu

Modern mimarisi ile Ankara’nın yeni simgeleri arasına giren Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi, kısa sürede Keçiören’deki kültür ve sanat faaliyetlerinin de odak noktası haline gelmeyi başardı.Merkez, Mart ayının başında Başbakan...

Neşet Ertaş, Kültür Ve Sanat Faaliyetlerinin Yeni Adresi Oldu
Modern mimarisi ile Ankara’nın yeni simgeleri arasına giren Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi, kısa sürede Keçiören’deki kültür ve sanat faaliyetlerinin de odak noktası haline gelmeyi başardı.
Merkez, Mart ayının başında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın da katıldığı muhteşem bir törenle hizmete açılmıştı. Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi kapılarını açtığı tarihten bugüne Keçiören’deki kültür ve sanat faaliyetlerinin en önemli adresi oldu. Merkezin ilk konuğu ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu olurken, ardından sevilen dini sohbetiyle Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu Sanat ve Gösteri Merkezi çatısı altında Keçiörenlilerle buluştu. Merkez daha sonra KEDEM THM seslendirme yarışmaları, Çanakkale Zaferi anma programları, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gibi birçok organizasyona ev sahipliği yaptı.
ŞANINA YAKIŞIR İSİMLERİ AĞIRLIYOR
Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nin büyük organizasyonların adresi olmaya devam edeceğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Merkezimiz, büyük ustanın şanına yakışır isimleri ağırlayıp, gençlerimizin sanatla uğraşmalarına aracılık edecek. Keçiören’in kent mimarisine farklı bir nitelik kazandıran merkezimiz, aynı zamanda Ankara’nın simge kültür merkezleri arasına da girdi” dedi. Başkan Ak, büyük ustanın ismini bu merkezle ölümsüzleştirmekten dolayı gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.
Keçiören’in zaman içinde değişen ve değişmekte olan çevresel koşulları ile kullanım durumları göz önüne alınarak tasarlanan Sanat ve Gösteri Merkezi, mimarisine özgün formunu veren eliptik çeperiyle dikkat çekiyor. Eliptik çeper, çok amaçlı 900 kişilik salonu ve tiyatroyu sararak tekil bir fuaye çözümü getiriyor. 2 bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan oluşan yapıda 7 bin 600 metrekarelik kapalı alan bulunuyor. Kent manzarasını izlemeye de imkan veren biçimde konumlandırılan merkezin bodrum katlarında satış birimleri, atölyeler, kafeterya ve kapalı otopark yer alıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327