banner332

Neslihan'ın tek isteği elektronik protez

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaşayan, doğuştan kısa olan sağ bacağı diz kapağı altından kesilen Neslihan Durmaz, diz kapaklarına takılacak elektronik protez sayesinde yürüyebilecek.

Neslihan'ın tek isteği elektronik protez

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaşayan Zehra ve Sadullah Durmaz'ın 18 yaşındaki kızı Neslihan Durmaz'ın sağ bacağı doğuştan kısa olduğu için kesilerek protez takıldı. Ancak 2 ay önce açık öğretim lisesi sınavlarına giderken düşen Neslihan Durmaz'ın protezi kırılınca baston kullanmak zorunda kaldı.
ELEKTRONİK PROTEZ 50 BİN LİRA 
Neslihan Durmaz, babasının işsiz olduğunu ve protez alma imkanlarının bulunmadığını belirterek, bastonla yaşamın kendisi için işkenceye dönüştüğünü söyledi. Durmaz, diz kapaklarına takılacak elektronik protezle hayatının değişeceğini söyledi. Durmaz,"Doktorlar, diz kapaklarına elektonik protez takılması halinde rahat yürüyebileceğimi söylediler. Bunun maliyeti ise 50 bin lira. Tek isteğim elektronik protez ayak takılması. Devletimizden ve hayırseverlerden yardım istiyorum. Devlet 5 yılda bir protez ayak takıyor. Ben 2 yıl önce protez taktırmıştım. 3 yıl daha beklemem gerekiyor" dedi.
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326