Neü Kondil Öğrencileri Ankara Turuna Çikti

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Türkçe Öğretim Merkezi’nde (KONDİL) öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler, “Şehir ve Kültür Gezileri” kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ait minibüslerle...

Neü Kondil Öğrencileri Ankara Turuna Çikti
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Türkçe Öğretim Merkezi’nde (KONDİL) öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler, “Şehir ve Kültür Gezileri” kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne ait minibüslerle Ankara’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
NEÜ Türkçe Öğretim Merkezi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğünün işbirliği ile gerçekleşen organizasyonla, farklı ülkelerden gelen yabancı uyruklu öğrenciler, Büyükşehir Belediyesinin tur minibüsleriyle şehir turu yaptı.
Öğrenciler ilk olarak Ankara Cumhuriyet Müzesini gezdi. Yabancı öğrencilerin büyük bir bölümünün ilk defa katıldığı gezide konuklar daha sonra Hacı Bayram Camisine geçti. Hacı Bayram Camisinin tarihi ve mistik ortamını dolaşan ve bol bol fotoğraf çektiren öğrenciler, Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezini de ziyaret ederek, orada eğitim gören çocuklarla bir süre sohbet etti. Daha sonra Ulus’u gezen öğrenciler turlarını Hamamönü’nde bitirdi.
“HEM TÜRKÇEYİ HEM DE TÜRK KÜLTÜRÜNÜ ÖĞRENİYORLAR”
Estergon Kalesinde Keçiören Gençlik Derneğinin verdiği akşam yemeğinden sonra Keçiören Belediyesinin davetlisi olarak Karagandı Tattimbet Kazak Halk Müziği Orkestrası Eşliğinde gerçekleştirilen “Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konseri”ne katılan öğrenciler “Kazak Bülbülü” unvanına sahip ünlü kazak halk sanatçısı Bibigül Tölegenova’nın söylediği şarkılara iştirak etti.
Yabancı uyruklu öğrencilere sadece dil öğretimi vermediklerini belirten KONDİL yetkilileri, “Dilin içinde Türk kültürü de var. Öğrencilerin Türk dilini öğrenmelerinin yanı sıra bu tür gezilerle dilin kültürünü de öğrenmeleri sağlanıyor. Bu anlamda bize sağladıkları destek nedeniyle başta Rektörlüğümüz olmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Keçiören Belediyesine teşekkür ediyoruz” şeklinde görüşlerini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327