Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Denetimlerini Sürdürüyor

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 2014 yılında 5 bin 950 işyeri denetimi gerçekleştirirken, eksiklikleri belirlenen işlerine ilişkin olarak da durum tespit tutanağı düzenlendi.Geçen yıl içerisinde Nevşehir Belediyesi...

Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri Denetimlerini Sürdürüyor
Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 2014 yılında 5 bin 950 işyeri denetimi gerçekleştirirken, eksiklikleri belirlenen işlerine ilişkin olarak da durum tespit tutanağı düzenlendi.
Geçen yıl içerisinde Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün yanı sıra Alo 153 Çağrı Merkezi kanalıyla vatandaşlardan gelen yazılı talepler başta olmak üzere sözlü ve telefon aracılığıyla iletilen 4 bin 104 şikayet değerlendirilerek sonuçlandırıldı.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol edilen işyerlerine ilişkin 517 durum tespit tutanağı tanzim edildi. Ruhsatsız çalıştırıldığı belirtilen 18 işyeri sahibine konuyla ilgili olarak tebligat yapılırken, 280 işyeri sahibine de çalışma ruhsatı verildi.
Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetim çalışmalarında, belediye emir ve yasaklarına, Kabahatler Kanunu’na muhalefet edenlere yönelik olarak 218 idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.Ayrıca şehir merkezinde faaliyet göstermekte olan toplu taşıma araçlarının Çalışma Usul ve Esaslarını belirleyen yönetmelik gereğince; 370 özel halk otobüsü, 800 servis aracı ve 68 ticari taksinin denetimi yapıldı. Toplu taşıma araçları çalışma yönetmeliğine aykırı davranışta bulunduğu tespit edilen 30 araç sürücüsüne uyarı ve 12 araç sürücüsüne de idari para cezası uyguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327