Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan:

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, 30 Ağustos Zaferinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında ki en önemli etkenlerden birisi olduğunu söyledi.Vali Ceylan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, tarihin altın...

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan:
Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, 30 Ağustos Zaferinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında ki en önemli etkenlerden birisi olduğunu söyledi.
Vali Ceylan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşının, Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanı olduğunu kaydetti.
Sayı ve silah olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin kazandığı bu zaferin, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında ki en önemli etkenlerden birisi olduğunu vurgulayan Vali Ceylan, Türk ulusunun bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zaferin, Türk ulusunun kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış birlik ve beraberliğimizin ne kadar büyük ve sarsılmaz olduğunu da ortaya koyduğunu söyledi. Vali Ceylan: “30 Ağustos 1922 Zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. 30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Bu düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327