Niğde Ak Parti Kongresi 7 Şubatta Yapılacak

Ak Parti Niğde İl Teşkilatı Grand Otel’de düzenlediği programda yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, Ak Parti İlçe Başkanları, Kadın Kolları İl Başkanı,...

Niğde Ak Parti Kongresi 7 Şubatta Yapılacak
Ak Parti Niğde İl Teşkilatı Grand Otel’de düzenlediği programda yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Ömer Kılıç, Ak Parti İlçe Başkanları, Kadın Kolları İl Başkanı, Gençlik Kolları İl Başkanı’nın katıldığı toplantıda, 7 Şubat 2015 Cumartesi günü Ak Parti İl Kongresi’nin gerçekleştirileceğini belirtti.
Tek yürek olan Niğde yerel basınının “Niğde havaalanı istiyor” manşetini de değerlendiren Özdemir, “Biz yani iktidar partisi olarak bu manşetleri yanlış anlamadık, tam tersine sizlere çok teşekkür ediyoruz, çünkü bu gibi şeyler bizlerin de elini güçlendiriyor. Sonuçta havaalanını halk istiyor parti istemiyor gibi bir şey yok. Biz bütün Niğde halkı olarak bu havaalanını istiyoruz. Başbakanımız Niğde’ye geldiğin de iyi bir haber bekliyoruz tabi artık onu Başbakanımızdan duyacağız” dedi.
Yerel basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği toplantıda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun programı el verdiği takdirde İl kongresine katılacağını dile getiren Özdemir; “Kongrelerimiz Ak Parti için yeniden güçlenme zamanı. Biliyorsunuz Merkez İlçe Kongremiz ertelendi. Merkez İlçe Kongresi dışında ki bütün ilçe kongrelerimiz tamamlandı. İlçelerdeki Kadın ve Gençlik Kolları kongrelerimiz de tamamlandı. Şimdi İl Kadın ve İl Gençlik Kolları Kongrelerimizi de inşallah Şubat ayı içinde en geç Mart ayı ortalarına kadar yapıp bitirmiş olacağız. Böylelikle Mart ayının sonuna kadar bütün kongreler bitmiş olacak. Tabi ertelenen kongremizle alakalı istişareler görüşmeler devam ediyor. Bu kongrede mutlaka yapılacak ama belki genel seçim sonrasına kalabilir ya da öncesine kalabilir. Genel Merkezle yaptığımız istişareler sonucunda bir karar verilecek. Ve malumunuz kongrenin ertelenmesi sebebinden de kısaca bahsedeyim. Biz de kongreler hep birlik için yapılıyor, beraberliğimiz için yapılıyor ve biz kongrelerimizden güç alıyoruz. Genel Merkezimizin de bu konuda son derece kati kararları var hiçbir şekilde isim dikta etme gibi bir düşüncemiz, yok sadece istişareler sonucunda karar verilen kişilerle uzlaşılan kişilerle, uzlaşılan listelerle bütün kongrelere tek liste gitme isteğimiz var. Merkez ilçemizde de uzlaşma aslında yine isim üstünde sağlandı, ancak çift liste olayından bir şekilde vazgeçilemedi ve Genel Merkezimizde bu çift liste olayını onaylamayacağı için burada erteleme oldu” dedi.
Bütün kararları istişare sonucunda aldıklarını dile getiren Özdemir; “Merkez ilçemizle alakalı 400 delege var bu 400 delegeye hakim olan yani hakim olan derken belde başkanları belde belediye başkanları, mahalle başkanları, köy temsilcileri yaklaşık yüz yüzeli kişilik bir grubumuz var ve onlarla birebir üç’ er saat dört’ er saat minimum görüşmelerimiz oldu. Hepsinin görüşünü aldık ve yine teşkilatımızdan çıkan karar şuydu ki; teşkilatta kesinlikle çift listeli kongre istemiyor. Kesinlikle tek liste olmasından yana çünkü çift liste olduğu o zaman gruplaşmalar, hizipleşmeler hani şu şunun adamı bu bunun adamı gibisinden kendi kendimizi bölüyoruz. Bizler hani bir insanın gönlünü kazanmak için sabahlara kadar çalışan bir partiyiz elimizden geleni sonunda kadar yapmaya çalışan bir partiyiz. Bu böyleyken biz kendi arkadaşlarımızı kaybetme gibi lüksümüz yok ya da kendi arkadaşlarımız arasında kırılma veya izin vermek gibi lüksümüz yok. Bundan dolayı da Merkez İlçe kongremizi uygun olan bir tarihte İnşallah yine yapacağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327