Niğde’de 4 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Niğde genelinde Uyuşturucu Madde, Silah Kaçakçılığı, Kaçak Sigara ve Akaryakıt kaçakçılığı ile kamyon-otobüs-TIR gibi ticari araçlar üzerinde standart dışı depo ve kaçak akaryakıt kullanılmasına yönelik operasyon yapıldı. Operasyon...

Niğde’de 4 Kilo Esrar Ele Geçirildi
Niğde genelinde Uyuşturucu Madde, Silah Kaçakçılığı, Kaçak Sigara ve Akaryakıt kaçakçılığı ile kamyon-otobüs-TIR gibi ticari araçlar üzerinde standart dışı depo ve kaçak akaryakıt kullanılmasına yönelik operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında 5 ayrı olayda 4 kilo 785 kg esrar maddesi ele geçirildi.
Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, Niğde’ye giriş yapmak üzere olan ve Niğde’den batı illeri geçiş yapmakta olan araç ve şahıslar üzerinde yapılan arama yapıldı.
Aramalarda Suriye sınırından sokulan, 2. Dünya Savaşı silahlarından, tesir gücü yüksek olan 1 adet SHE marka uzun namlulu tam otomatik silah ve 5 adet dolu fişek,1 adet Baretta marka tabanca ve 7 adet dolu fişek ele geçirildi. Olayla ilgili 3 şahıs hakkında 6136 SKM suçundan adli işlem yapıldı.
Operasyon kapsamında 5 ayrı olayda 4 kilo 785 kğ esrar maddesi ve 2 adet uyuşturucu hap ele geçilirken, 9 şüpheli hakkında uyuşturucu madde bulundurmak, kullanmak ve ticaretini yapmak suçundan adli işlem yapıldı. 4 ayrı olayda muhtelif markalarda toplam 42 bin 430 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi, 6 şüpheli hakkında 5607 SKM suçundan adli işlem yapıldı. Ayrıca 4 ayrı araçtan 485 litre 10 numara yağ ve kaçak akaryakıt ele geçirilirken, araç sürücüsü 4 şahıs hakkında 5607 SKM suçundan adli işlem yapıldı. 6 araç hakkında da standart dışı yakıt deposu bulundurmaktan 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 32. Maddesi gereğince idari işlem yapıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327