Niğde’de “bende Fırçalıyorum” Kampanyası Kapsamında Diş Macunu Ve Fırçası Dağıtıldı

Niğde’de Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği “Bende fırçalıyorum” etkinliği kapsamında kent merkezinde ücretsiz diş macunu ve fırçası dağıttı.Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hakan Bayraktar, kampanya kapsamında İl genelinde 9 bin...

Niğde’de “bende Fırçalıyorum” Kampanyası Kapsamında Diş Macunu Ve Fırçası Dağıtıldı
Niğde’de Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği “Bende fırçalıyorum” etkinliği kapsamında kent merkezinde ücretsiz diş macunu ve fırçası dağıttı.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hakan Bayraktar, kampanya kapsamında İl genelinde 9 bin fırça ve diş macunu dağıtımı yapıldığı ve Niğdeli vatandaşlara diş fırçalamanın önemi ile ilgili bilgilendirme yaptıklarını söyledi.
Niğde Şadırvan parkında vatandaşlara dağıtılan programa Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bilgehan Öztürk, Genel Sekreterlik personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kampanya hakkında konuşma yapan Genel Sekreter Bayraktar, “Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunca ağız ve diş sağlığı bakımı konusunda halkın bilinçlendirilmesi, farkındalığının artırılması, doğru alışkanlıkların kazandırılması ve ülkemizin ağız ve diş sağlığı konusunda ileri düzeyde olmasının hedeflendiği, diş fırçası ve diş macunu dağıtımı gerçekleştirdik. “Ben de fırçalıyorum” sloganıyla doğru diş fırçalama teknikleri, ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması ve ağız hijyeni konusunda diş fırçası ve diş macununun önemi vurgulanmıştır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327