Niğde’nin Sanayicisi, Esnafı, Taciri Havaalanı İçin Birlik Oldu

Niğde Gazeteciler Cemiyetinin başlattığı “Niğde Havaalanı istiyor” kampanyasına Niğde’de ki odalar ve birlikler destek verdi.Niğde Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi,...

Niğde’nin Sanayicisi, Esnafı, Taciri Havaalanı İçin Birlik Oldu
Niğde Gazeteciler Cemiyetinin başlattığı “Niğde Havaalanı istiyor” kampanyasına Niğde’de ki odalar ve birlikler destek verdi.
Niğde Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler odası, Ziraat Odası Başkanlığı, Bor Organize Sanayi Bölgesi ve bir çok sivil toplum kuruluşu birlik ve beraberlik göstererek “Niğde Havaalanı İstiyor” kampanyasına destek vererek imza atarak ortak bildiri yayınladılar.
Niğde Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen basın toplantısına kurum başkanları katıldı.
Topluluk adına açıklamada bulunan Niğde Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu, “Bizler Niğde Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler odası, Ziraat Odası Başkanlığı, Bor Organize Sanayi Bölgesi müdürlüğü olarak ortak bildiri yayınlıyoruz. Niğde’mizim gelişimini, ilimize yeni yatırımcılar için cazip hale gelmesi ve bu bağlamda yatırım ve teşvik alanlarının kullanılarak mevcut sanayi ve ticaretin daha da canlandırılması. 10 bin yıllık geçmişe sahip şehrimizin tarihi ve kültürel varlıklarına erişimin kolaylaştırılarak tüm Türkiye, hatta dünya ile paylaşılması yoluyla turizm gelirlerimizin artması, marka Üniversite olma yolunda adımlarla ilerleyen Niğde Üniversitesinde öğrenci sayısı ve Akademik kadro çeşitliliği sayısının yükselmesini sağlayacak bütün gelişmeler sanayici, esnaf, çiftçi, siyasetçi ve bürokratlarımızın ortak arzusudur. Artan ticaret, sanayi ve turizm hacmiyle birlikte gelişmekte olan Zirai alt yapısı değerlendirildiğinde Niğde artık geleceğine doğru yol almak isteyen ve kabuğunu kırmak isteyen şehir konumundadır. Yüksek potansiyeliyle öncü marka şehir arzusundaki Niğde’mizin bu yoldaki en önemli adımı hiç şüphesiz büyük bir ihtiyaç olarak kabul edilen bir bölge havaalanı ile mümkündür. Potansiyel olarak 1 milyondan fazla kişiye hizmet vermesi beklenen, bölge hava alanın sadece Niğde iline değil, aynı zamanda bu bölgeye önemli katkı sağlayacağı da aşikardır. Daha önce farklı kampanyalar ile dile getirilen hava alanı ihtiyacı, şehrimizin vazgeçilmezleri arasında en ön sıraya yerleşmiştir. Bölge ve ülke ekonomisine olan potansiyel katkıları değerlendirildiğinde yapılacak havaalanı şehrin ve bölgenin tüm paydaşları tarafından arzu edilmektedir. Bu çerçevede ilimizde başlatılan “Niğde Hava alanı İstiyor” kampanyasını önemsiyor, kurumlar olarak Niğde’den tüm Türkiye’ye yayılan bu sese kulak verilmesini diliyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327