Nikahlı eşinin sevgilisini tehdit ettiği için ceza aldı!

Yuvasını kurtarmaya çalıştığını söyleyen ve nikahlı eşinin sevgilisine hakaret içerikli mektup yazıp kapı altından atan kadına para cezası verildi.

Nikahlı eşinin sevgilisini tehdit ettiği için ceza aldı!

Resmi nikah eşinin sevgilisinin evine giderek tehdit ve hakaret içerikli mektup yazıp kapının altından atan kadına 740 lira adli para cezası verildi. Verilen ceza, ertelendi.

Tehdit ve hakaret suçundan dava açıldı

Ümraniye'de 4 yıl önce gerçekleşen olayda N.P adlı kadın (41) boşanma davaları devam eden eşinin sevgilisi olan B.S'ye (30) 2 sayfalık tehdit ve hakaret içerikli mektup yazdı. Yazdığı mektubu B.S'nin evinin kapısının altından atan N.P hakkında B.S şikayetçi oldu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında suça konu mektup adli emanete alınırken, 9 aydan 4 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

''Yuvamı kurtarmaya çalışıyorum''

Dava kapsamında hakim karşısına çıkan 2 çocuk annesi ve süreç içerisinde eşinden boşanan N.P, suça konu mektubu kendisinin yazdığını belirterek, “Ben eski eşim olan A.S ile evliyken, B.S adlı kadın eşimle ilişki yaşıyordu. Evliyken bu mektubu yazdım. Yuvamı kurtarmaya çalışıyordum" dedi.

''Eski eş duruşmada tanık olarak dinlendi''

Müşteki B.S ise, “A.S ile ilk tanıştığımızda bana evli olduğunu söylemedi. Boşanma davasından 1 yıl önce de ayrı yaşamaya başlamışlar. Evli olduğunu öğrenince peşimi bırakmasını istedim, boşanma davası açınca görüşmeye başladık. Boşandılar, biz evlendik. Sanıktan şikayetçiyim. Sanığın eski, müştekinin yeni eşi olan A.S (39) de duruşmada tanık olarak dinlendi. Olaydan 1 ay sonra B.S ile evlendiklerini ifade eden A.S, eski eşinin telefonla da tehdit mesajları attığını belirtti.

''Suç haksız bir fiile tepki olarak işlendi''

Davayı 4 yıl sonra karara bağlayan mahkeme, tehdit suçunun unsurlarının oluşmadığını suça konu mektupta müştekinin şeref ve saygınlığına saldırıldığını belirtti. Müşteki B.S'nin olay zamanı sanık N.P'nin resmi nikahlı eşi ile yaşamasını sanık yönünden 'haksız tahrik' olarak nitelendiren mahkeme, suçun haksız bir fiile tepki olarak işlendiğini kaydetti.

740 lira adli para cezası

Mahkeme, tutuksuz sanık N.P'yi 'Hakaret' suçundan 740 lira adli para cezasına mahkum etti. Sanığın yeniden suç işlemeyeceğine kanaat getiren mahkeme, cezayı erteledi.  


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327