Nilüfer Belediyesi'nde yeşil bina eğitimi

Nilüfer Belediyesi hizmet binalarının ve vatandaşın yapacağı yeni binaların daha çevreci olması için eğitim programı düzenlendi.

Nilüfer Belediyesi'nde yeşil bina eğitimi

Çevre kirliliğinin önlenmesini hedefleyen Nilüfer Belediyesi, “Yeşil Binalar ve Sertifikasyon Süreci” eğitimi düzenledi. “Yeşil bina” kavramı, yapıların iklime ve o yere mahsus şartlara uygun, ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiş, doğal ve atık üretmeyen malzemelerin kullanılarak yapılmasını hedefliyor. Bazı ülkelerin uyguladığı “yeşil bina” kavramı, öncü ve lider olmanın sorumluluğuyla hareket eden Nilüfer Belediyesi tarafından da mercek altına alındı. Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde Nilüfer Belediyesi Meclisi Çevre ve Kırsal Alan Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Enerji Bürosu’nun düzenlediği “Yeşil Binalar ve Sertifikasyon Süreci” eğitimine meclis üyeleri, başkan yardımcıları, idari amirler, Plan ve Proje Müdürlüğü personeli katıldı.

İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tolga Özdemir tarafından verilen eğitimde, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş Çevreye Duyarlı Yapı Sertifikası LEED ve süreç bilgileri verdi. LEED ve kategorleri, süreçleri, LEED uzmanının projedeki rolü, maliyeti ve kazandırdıkları ele alındı.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327