"Noel gecesi Bursa'da toplanmayalım"

Çeşitli dini cemaatlerin önde gelenleri tarafından yapılan sohbet toplantılarının iptal edildiği duyuruldu. Kararın ardından ilk açıklama Cübbeli Ahmet'ten geldi.

"Noel gecesi Bursa'da toplanmayalım"

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi kurucusu İhsan Şenocak tarafından pazar günü Fatih Camii'nde yapılan söyleşilerin durdurulduğu bilgisi paylaşıldı. Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'de sohbet toplantılarını durdurduğu bilgisi verildi. Sosyal Doku Vakfı'da Nurettin Yıldız tarafından düzenlenen söyleşilerin internetten yayınlanacağını duyurdu.
Furkan Vakfı'ndan Resul Doğaner ise kararın nedenini sordu. Ancak bir açıklama yapılmadı
Son dakika: Cemaatlerden sohbet toplantıları için flaş karar

CÜBBELİ AHMET'TEN AÇIKLAMA GELDİ
Cübbeli Ahmet Hoca, yayınladığı bir videoda dış güçlerin Türkiye üzerine oyun oynadığını belirtti, toplu sohbetlere ara verildiğini söyledi. Ünlü, "Tahriklere, provokasyonlara aldırmamak lazım diye ben sizi uyardım geçen ki konuşmamda. Tabi bazı zuhuratlar var. Bazı haberler, istişareler de oluyor. Bir zaman ben size mescite geleceğim diyene kadar sohbeti tefsirhanesinden yapalım. Yarın perşembe sohbetini ben hanemden yapayım. Siz de camide olduğunuz gibi oturun" dedi.
Cübbeli, "Ben canım üzerinden endişeli değilim hiçbir zaman. Ama cemaat geliyor. İnsanlar gelişte gidişte sorun yaşamasın. Ben insanları mesuliyetine girmek istemem. Yarın ki perşembeyi de ben size haber edene kadar mescitten yapalım" diye konuştu.

"NEOL GECESİ BURSA'DA TOPLANMAYALIM"
Noel gecesi 31'inde Bursa'ya da toplanmayalım. Emniyet güçlerimizi de sıkıntıya sokmayalım. Onlar da dünyakadar istihbaratla meşgul oluyorlar. Şimdi bir de bizim cemaat kalabalık oluyor. Güvenlik temin etmeleri falan zordur. Onlara da yardımcı olalım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327