Nöroloji Kongresi Sanatla Buluştu

Antalya Rixos Sungate Otel ve Kongre Merkezi’nde 21-27 Kasım günleri arasında düzenlenen 50. Ulusal Nöroloji Kongresi’ne katılan Medical Park Ankara Hastanesi’nden Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Toprak, kongreye resimleri ile renk kattı.Her zaman...

Nöroloji Kongresi Sanatla Buluştu
Antalya Rixos Sungate Otel ve Kongre Merkezi’nde 21-27 Kasım günleri arasında düzenlenen 50. Ulusal Nöroloji Kongresi’ne katılan Medical Park Ankara Hastanesi’nden Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Toprak, kongreye resimleri ile renk kattı.
Her zaman resim ve şiirle ilgilendiğini belirten Medical Park Ankara Hastanesi’nden Nöroloji Uzmanı Dr. Hamit Toprak, “2006’da Romalı filozof Horatius’un ‘Resim kelimesiz bir şiirdir’ sözü çıkınca karşıma, evrende dolaşan bu mesajdı aldım ve sakladım. İşte tasarladığım şiir-resim konsepti hikayesi buradan başlıyor” dedi.
Uzun süre ara vermek zorunda kaldığı projesini 2014 yılında tamamladığını belirten Dr. Toprak, “Bu konsept içinde yer alan 16 tablonun her biri, bir şiirden besleniyor. Ayrıca tahminimden daha zor geçen bu yolculukta, her tabloda usta ressamlardan izler bırakmaya çalıştım, yanımda olsunlar diye” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327