Nusaybin’de Heykel Gerginliği

Mardin’in Nusaybin ilçesinde Lice’de PKK’lı Mahsum Korkmaz heykelinin kaldırılmasını ve çıkan olaylarda Mehdin Taşkın’ın ölümünü protesto etmek için düzenlenen yürüyüşte olaylar çıktı.Aralarından Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı...

Nusaybin’de Heykel Gerginliği
Mardin’in Nusaybin ilçesinde Lice’de PKK’lı Mahsum Korkmaz heykelinin kaldırılmasını ve çıkan olaylarda Mehdin Taşkın’ın ölümünü protesto etmek için düzenlenen yürüyüşte olaylar çıktı.
Aralarından Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Sara Kaya - Cengiz Kök ve DBP Eş başkanı Zinet Ağan’ın da olduğu grup, Şirin bulvarında bir araya geldi. Buradan yürüyüşe geçen grup, Suriye sınırına kadar yürüdü. Sınırda açıklama yapan DBP Nusaybin Eş Başkanı Alğan, bugün Lice’de yıkılan heykelin yarın Nusaybin’e yapılacağını söyledi. Açıklamadan sonra ilçede olaylar çıktı.
Çağ Caddesi üzerinde çöp konteynerleriyle yolu trafiğe kapatan gruba polis biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti. Grup içerisinde bulunan YDG-H üyeleri de polise molotof kokteyli ve havai fişekler karşılık verdi.
Polisin müdahalesiyle grup ara sokaklara dağılırken, ilçede gerginlik sürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327