O açıklamaya Bursaspor'dan yanıt!

Mersin İdmanyurdu'nun yeşil-beyazlı futbolcu Ronato Civelli hakkındaki açıklamalarına Bursaspor cevap everdi.

O açıklamaya Bursaspor'dan yanıt!
Bursaspor, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada Mersin İdmanyurdu’nun Ronato Civelli hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Yapılan yazılı açıklamada, "03 Ekim Cuma günü oynadığımız Spor Toto Süper Lig 5. hafta mücadelesi sırasında, sonucu etkilemeyen, münferit ve neredeyse hemen her maçta yaşanan sıradan bir ikili mücadeleyi, sanki ülke futbolunun en önemli problemiymiş gibi sunma garipliğine soyunan Mersin İdmanyurdu Kulübü’nün bu tavrını anlamlı bulmadığımızı belirtmek isteriz.

Sayın Rıza Çalımbay’ın kendi takımına antrenman bile yaptırmayı göze alamayacağı bir zemin üzerinde resmi lig maçı oynanmasına göz yumulmuştur. Maçı yöneten hakem de takdir haklarının neredeyse tamamını ev sahibi takım lehine kullanmış ve bu durum, bütün spor otoriteleri tarafından ifade edilmiştir" denildi.

Mersin İdmanyurdu Kulübü’nün 5 gün gecikmeyle mağdur rolüne soyunmasının şark kurnazlığı olduğu belirtilen açıklamada, "Bu tuhaf gündem oluşturma girişimi ve suçlamalar, lig başından bu yana hak ettiği puan ve galibiyetler hakem hatalarıyla uçup gitmiş bir kulübe belki de en son yöneltilmesi gereken suçlamalardır. Sonuna kadar hak ettiğimiz halde, bizim dışımızdaki faktörler nedeniyle kaybettiğimiz bu karşılaşmanın 5 gün sonrasında bu garip açıklamayı yazdıranların, oynanan maçtan ve sonucundan haberdar olmadıklarını ve kendi kulüplerinin maçlarını sağlıklı bir şekilde izlemediklerini düşünüyoruz" ifadeleri kullanıldı. 


Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327