O diyetin düzmece olduğu ortaya çıktı

Doktor Mehmet Öz “yeşil kahve çekirdeği özünden” yapılmış diyet hapları yüzünden başı belada.

O diyetin düzmece olduğu ortaya çıktı
Türk asıllı Mehmet Öz'ün “yemek yemeyi kesmeden ve spor yapmadan” zayıflamayı vaat eden “yeşil kahve çekirdeği özünden” yapılmış diyet hapları haplarının bilimsel gerçeklikten uzak olduğu ortaya çıktı.

“DR. Amerika” olarak bilinen Öz'ün çalışmalarını referans gösterdiği iki diyet uzmanı Joe Vinson ve Bryan Burnham, ilacı üreten firmanın verilerinin “güvenilir olmadığını, bu yüzden ilaca verdikleri desteği geri çektiklerini” duyurdu.

Bu ilaç yüzünden Doktor Mehmet Öz ABD Senatosu’nda ifade vermişti. “DR. Amerika” olarak adlandırılan Türk asıllı doktor Mehmet Öz, programında sık sık tanıttığı “yeşil kahve çekirdeği özünden” yapılmış diyet hapları yüzünden bir kez daha zor durumda.

Kullanıcılarına “yemek yemeyi kesmeden ve spor yapmadan” zayıflamayı vaat eden hapın bilimsel gerçeklikten uzak olduğu ortaya çıktı. Öz’ün çalışmalarını referans gösterdiği iki diyet uzmanı Joe Vinson ve Bryan Burnham, ilacı üreten firmanın verilerinin “güvenilir olmadığını, bu yüzden ilaca verdikleri desteği geri çektiklerini” duyurdu. Öz, bu ilaç nedeniyle temmuzda ABD Senatosu’nda ifade vermişti. 


Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327