O havalimanında uçuşlar yeniden başladı

Uluslararası Aden Havalimanı'nda bir günlük aradan sonra uçuşlara yeniden başlandı.

O havalimanında uçuşlar yeniden başladı
Yemen'in başkenti Sana'da yaşanan olaylar nedeniyle uçuşların durdurulduğu Uluslararası Aden Havalimanı'nda seferlerin yeniden başladığı bildirildi.

Havalimanı emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, ülkenin güneyindeki önemli kentlerinden Aden'de yer alan ve dün kapanan uluslararası havalimanı, bugün uçuşlara yeniden açıldı. Bu kararın, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi ile Husiler arasında anlaşmaya varılmasının ardından alındığı kaydedildi.

Uzun süredir siyasi çatışmaların devam ettiği Yemen'de Cumhurbaşkanı Hadi'nin Ofis Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek'in 17 Ocak'ta kaçırılmasıyla artan gerginlik, Husilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Hadi'nin Sittin Caddesi'ndeki konutuna saldırısıyla daha da tırmanmıştı. Bu gelişmelerin ardından önceki gün, Husilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na girdiği iddia edilmişti.

Ülkenin ikinci büyük havalimanı olarak bilinen Uluslararası Aden Havalimanı'nda, başkent Sana'da yaşanan olaylar nedeniyle dün uçuşlar durdurulmuştu. Gece ise Husi Ensarullah Hareketi ile Cumhurbaşkanı Hadi arasında, anayasa taslağında değişikliğe gidilmesi, Barış ve Ulusal Ortaklık Anlaşması'nın uygulamaya geçirilmesi ve güvenlik alanında yaşanan sıkıntıların en kısa zamanda giderilmesi konularında anlaşma sağlandığı açıklanmıştı. Ayrıca Husilerin Cumhurbaşkanı Ofis Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek'i serbest bırakma teminatı verdiği ifade edilmişti. Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327