Oda Başkanı Balcı’dan Aidat Affı Açıklaması

Bilecik Giyim Mensucat Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Haşim Balcı, “Torba Yasa” ile gelen aidat afları hakkında bir basın açıklaması yaptı.Balcı, 5362 sayılı kanun gereği faal esnafların oda aidatlarını Nisan ayı sonu ve Ekim Ayı...

Oda Başkanı Balcı’dan Aidat Affı Açıklaması
Bilecik Giyim Mensucat Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Haşim Balcı, “Torba Yasa” ile gelen aidat afları hakkında bir basın açıklaması yaptı.
Balcı, 5362 sayılı kanun gereği faal esnafların oda aidatlarını Nisan ayı sonu ve Ekim Ayı sonuna kadar yıl içerisinde iki eşit taksitte ödemekle yükümlü olduklarını belirtti. Haşim Balcı, “Belirtilen sürelerde ödenmeyen aidatlar için kanun gereği gecikme faizi uygulanmaktadır. Odamıza kayıtlı esnaf ve sanatkarların 10 Eylül 2014 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda kabul edilen 6552 sayılı (Torba) kanun kapsamından yararlanmalarını ileride doğabilecek icra takip işlemlerine maruz kalmamalarını hatırlatırım. Eylül ayında yürürlüğe giren “Torba Yasa” ile esnafımızın aidat borçları da yapılandırma kapsamına alınmış, bu çerçevede esnafın geriye dönük aidat borç ve gecikmeleri için başvuruları odalarca kabul edilmeye başlanmıştır. 30 Kasım 2014 tarihinde son bulacak yapılandırma başvuruları esnafımız için önem arz etmektedir. Bu kapsamda ister toplam aidat borcunuzdan faiz indirimi ile peşin olarak, ister 1 peşin 8 taksit 3’er ay ara ile toplamda 27 ayda ödenecek şekilde aidatlarınızı ödemeniz mümkün olacaktır. Başvuruların 30 Kasım 2014 tarihine kadar Bilecik Giyim Mensucat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’na bizzat yazılı olarak kişinin kendisi yapması gerekmektedir” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327