Ödemiş Müzesi’nde Onarım Sürüyor

Ödemiş’te Birgi yolu üzerinde bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Ödemiş Müzesi’nde tadilat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Teşhir alanlarının ve idari bölümlerin tamamen yenilenmesi için başlatılan çalışmalar...

Ödemiş Müzesi’nde Onarım Sürüyor
Ödemiş’te Birgi yolu üzerinde bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Ödemiş Müzesi’nde tadilat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Teşhir alanlarının ve idari bölümlerin tamamen yenilenmesi için başlatılan çalışmalar 1,7 milyon liraya mal olacak.
Yılbaşından bu yana çalışmalar nedeniyle kapalı olan Ödemiş Müzesi’nde önce dış cephe ve çatı onarımları gerçekleştirildi. Teşhir alanlarının modern müze dekorasyonuyla düzenlendiği Ödemiş Müzesi’nde idari kısım ve bahçe de tamamen elden geçiriliyor. Tepeden tırnağa yenileneceği belirtilen müzede çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor.
Yüklenici firma Türkyılmaz İnşaat’ın 1 milyon 721 bin 642 lira ihale bedeliyle sürdürdüğü çalışmaların tamamlanması sonrası Ödemiş Müzesi’nin de yılbaşı ile birlikte yeniden ziyaretçi kabul etmesi hedefleniyor.
İnşaatına 1977 yılında başlanan 1983 yılında tamamlanıp ziyarete açılan Ödemiş Müzesi’nde etnografik malzemelerin yanı sıra bölgeye ait arkeolojik eserler de sergileniyordu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327