Ödemiş’te ’gebe Okulu’ Açıldı

Ödemiş Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile Ödemiş Devlet Hastanesi C blokta anne adayları için Gebe Okulu’nu hizmete açtı.Anne adayları gebe okulunda haftada bir gün iki saat eğitim görecek. 22 hafta sürecek gebe okulu...

Ödemiş’te ’gebe Okulu’ Açıldı
Ödemiş Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile Ödemiş Devlet Hastanesi C blokta anne adayları için Gebe Okulu’nu hizmete açtı.
Anne adayları gebe okulunda haftada bir gün iki saat eğitim görecek. 22 hafta sürecek gebe okulu anne adaylarına teorik ve pratik bilgiler de verecek. Konu ile ilgili olarak bilgi veren Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ziya Yurdakonar, “Sağlık Bakanlığı’nın talimatları, İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin teşvikleri ile hastanemizde gebe okulumuzu açtık. Bu okulun açılma amacı, anne adaylarına problemsiz bir gebelik, sorunsuz bir doğum ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için neler yapmaları gerektiğini bilimsel olarak öğretmektir. Okulumuzda 22 haftasını tamamlayan gebeler katılabilir. Eğitimler 1 gün olmak üzere 6 hafta sürüyor. 2 saat süren bir eğitimde, anne adayları hem teorik hem de pratik olarak gebelik ve doğum hakkında bilgi verilmektedir. Ayrıca uygulamalı egzersiz plates yaptırılmaktadır. Okulumuzda 1. dönem 5 anne adayı 2. dönem 5 anne adayı mezun olmuştur. Bugün ikinci dönem mezunlarımızın belgelerini verdik. İzmir’de en çok doğum yaptıran hastanelerden biri bizim hastanemiz. Yılda 2 bin doğum bizim hastanemizde oluyor. Bu açıdan baktığımızda okulumuzun öğrencisi çok az. Anne adaylarımızı yani gebelerimizi okulumuza başvurmalarını istiyoruz” dedi.
Gebe Okulu eğitmeni ebe Sevgül Bakıcı da, “Okulumuzda gebelerimize gebeliğin oluşumu, gebelikte annede oluşan değişiklikler ve önerileri, gebelikte yapılması gereken testler ve izlenimleri, gebelikte beslenme ve bakım, egzersizler ve nefes teknikleri, doğuma hazırlık, başlangıç belirtileri ve doğum sancısı ile baş etme yolları, anne sütü emzirme ve bebek bakımı eğitimleri veriyoruz. Ödemiş’te gebelerimizi okulumuza bekliyoruz.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327