ÖDP yöneticisi Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı

ÖDP İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Onur Kılıç, bir ay önce gerçekleştirilen mitingte 'Cumhurbaşkanına hakaret' ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

ÖDP yöneticisi Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Parti Meclisi Üyesi ve İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Onur Kılıç, geçen 11 Ocak’ta İzmir’de Birleşik Haziran Hareketi tarafından organize edilen “Laik ve Bilimsel Eğitim İçin Ayaktayız” başlıklı mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “hırsız” ve “katil” diye slogan attığı iddiasıyla bugün bir arkadaşının evinde gözaltına alındı. Yarın yapılacak eğitim boykotu öncesi, eve gelen 10 polis tarafından gözaltına alınan ve hakkında çıkarılan yakalama kararıyla İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Kılıç, “Bu ifadelerin hakaret olduğunu düşünmüyorum. Gerçeğin bu olduğunu düşünüyorum” dedi. Kılıç, savcılığa ertesi gün çıkarılacağını söyledi.

İzmir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıda, Birleşik Haziran Hareketi'nin 13 Şubat'taki boykot çağrısına katılacak personel ve öğrenci için disiplin işlemi yapılmasını istemişti. 


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327