Öğrenci Velilerine “etkili Anne-baba Olma” Konulu Seminer

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulu Rehberlik Servisi tarafından ana sınıfı ve 1. sınıf öğrenci velilerine yönelik “Etkili Anne-Baba Olma” konulu seminer düzenlendi.Atatürk İlkokulu konferans salonunda Rehber öğretmenler...

Öğrenci Velilerine “etkili Anne-baba Olma” Konulu Seminer
Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Atatürk İlkokulu Rehberlik Servisi tarafından ana sınıfı ve 1. sınıf öğrenci velilerine yönelik “Etkili Anne-Baba Olma” konulu seminer düzenlendi.
Atatürk İlkokulu konferans salonunda Rehber öğretmenler Demet Bozkurt ve Necla Akçay tarafından ana sınıfı ve 1. sınıf öğrenci velilerine ”Etkili Anne-Baba Olma” konulu seminer verildi. Rehber Öğretmenler seminerde velilere çocukların en çok sevgiye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bu şekilde çocuğun güvende hissetme, fark edilme, ilgi görme ve önemsenme ihtiyaçları karşılanmış olur.” dediler.
Rehber öğretmenler daha sonra velilere, Nasıl bireyler yetiştirmek istiyoruz? Aile tutumunun çocuğun gelişimine etkileri nelerdir? Çocuğun olumsuz davranışları değiştirmede kullanılabilecek yöntemlerden bahsedildi. Ayrıca ödül ve ceza kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.(MA-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327