Öğrenciler Arası Satranç Turnuvası Başlıyor

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin işbirliğinde düzenlenecek santranç turnuvası Cumartesi günü başlıyor.Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Piazza...

Öğrenciler Arası Satranç Turnuvası Başlıyor
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin işbirliğinde düzenlenecek santranç turnuvası Cumartesi günü başlıyor.
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin işbirliğinde organize edilen ve tüm öğrencilerin katılabileceği "Öğrenciler Arası Satranç Turnuvası" 29-30 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. Hesaplı alışverişin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleriyle de kentin çekim merkezi olan Piazza’da yapılacak turnuva için başvurular alınmaya devam ediyor. Alternatif yaratabilme, alternatifleri kıyaslayabilme, hızlı karar verebilme, sonuç odaklı düşünebilme gibi alanlarda zihinsel gelişime olumlu katkısı bilimsel olarak kanıtlanan satrançta kendine güvenenler, Satranç Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilciliği’nin tsf.org.tr adresli web sitesi üzerinden online başvuruda bulunarak turnuvaya katılabilecek. 29-30 Kasım tarihlerinde, Piazza’nın yemek katında, saat 10.00-22.00 arasında gerçekleşecek turnuvada yarışmacılar, 2 kategoride mücadele edecek. 6-12 yaş küçükler ve 12-16 yaş yıldızlar kategorilerindeki turnuvada çocuklar, satrançtaki yeteneklerini sergileyecekler. Çekişmeli geçmesi beklenen turnuvaya katılmak isteyen minik ziyaretçilerin danışmaya müracaat etmeleri yeterli olacak. Yarışma sonunda 2 kategoride ilk 3 dereceye girecek yarışmacılara, kupa ve madalyaların yanı sıra çeşitli armağanlar verilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327