Öğrenciler Boş Salonda Kürtçe Ders İşledi

Cizre’de Kürtçe eğitim vermesi için açılan Berivan İlkokulu izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlenip kapatılırken, bir grup öğrenci okullarının yan tarafında yer alan boş salonda ders işledi.Cizre’nin Nur Mahallesi’nde Kürt Dili Araştırma...

Öğrenciler Boş Salonda Kürtçe Ders İşledi
Cizre’de Kürtçe eğitim vermesi için açılan Berivan İlkokulu izinsiz olduğu gerekçesiyle mühürlenip kapatılırken, bir grup öğrenci okullarının yan tarafında yer alan boş salonda ders işledi.
Cizre’nin Nur Mahallesi’nde Kürt Dili Araştırma ve Geliştirme Derneği, Demokratik Bölgeler Partisi, Demokratik Toplum Kongresi ve Eğitim-Sen’in de aralarında bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşu ile siyasi partilerin desteğiyle Kürtçe eğitim vermesi için açılan okul, izinsiz olduğu gerekçesiyle Şırnak Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda görevliler tarafından mühürlenerek kapatılmıştı. Çocuklarını okula getiren aileler okullarının kapısına mühür vurulduğunu görünce büyük bir üzüntü yaşadı. Öğrenci velilerinin öğrencilere eğitim verilmesini talep etmeleri üzerine öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte kapatılan binanın arka tarafında yer alan boş bir salona geçerek derslerine burada devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327