Öğrencilerden Başkan Çelik’e Kırtasiye Teşekkürü

Kocasinan Bölgesinde eğitim gören ilköğretim 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerini temsil eden bir grup öğrenci Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e teşekkür ziyaretinde bulunarak çiçek verdi.Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü...

Öğrencilerden Başkan Çelik’e Kırtasiye Teşekkürü
Kocasinan Bölgesinde eğitim gören ilköğretim 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerini temsil eden bir grup öğrenci Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e teşekkür ziyaretinde bulunarak çiçek verdi.
Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran ile Mehmet Sepici 60. Yıl Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Murat Yıldız ve öğrencilerden oluşan bir heyet, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret ederek Kırtasiye Seti dağıtımından dolayı teşekkür etti. Kırtasiye Seti Dağıtımının bugüne kadar yapılan ve en çok olumlu geri dönüş alınan çalışma olduğunun altını çizen Başkan Mustafa Çelik, ”Biz kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamayı kendimize görev edindik. Ben bu kadar geri dönüş aldığım başka bir iş hatırlamıyorum. Bundan önce lise son sınıf öğrencilerimize yönelik yapmış olduğumuz Yurtdışı Bilim Müzeleri Gezisi için olumlu geri dönüşler almıştık ancak bu uygulama onu da geçmiş durumda. Telefonuma ve sosyal medya ağı üzerinden gelen mesaj yoğunluğundan dolayı sabaha kadar uyuyamadım. Gelen mesajlardan çok iyi işler yaptığımızı şimdi daha iyi anladım hamdolsun“ dedi.
Yapılan hizmetlerden dolayı insanların yüzünde oluşan mutluluğun kendilerini daha da motive ettiğini vurgulayan Başkan Çelik, “Önceki gün imar çalışmaları kapsamında bazı bölgelerde inceleme yaptım. Buralarda ellerinde bizim dağıttığımız kırtasiye setleriyle okuldan çıkan öğrencilerin yaşadığı mutluluğa şahit oldum. Çocukların yüzündeki bu mutluluğu görünce daha çok keyifleniyoruz. Akşama kadar burada çalışarak yoruluyor, tabiri caizse şarjımız bitiyor ancak bu tip çalışmalardan gelen olumlu geri dönüşler bize yeniden enerji veriyor. Bu, bize daha fazlasını yapmamız için üzerimize sorumluluk yüklüyor” şeklinde konuştu.
Başkan Çelik bundan sonraki dönemde işsiz gençlerimize meslek liselerinde yer alan müfredatın konsantre edilmiş halini 3-6 ay arasında vererek nitelikli elemanlar yetiştirecek Kocasinan Meslek Akademisi üzerinde yoğunlaşacaklarına dikkat çekerek, “Bir yanda meslek lisesinden mezun olup da işi olmayan gençlerimiz diğer yanda ise nitelikli işgücü arayıp eleman bulamayan sektör temsilcileri var. Meslek liselerinde üç yılda öğreneceği müfredatın konsantre edilmiş halini 3 ya da 6 ayda alabileceği bir eğitim akademisi kurmak ve burada eğitime katılanları iş sahibi yapacağımız bir model üzerinde çalışıyoruz. Bu projenin çalışmalarına başladık. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Camiası olarak sizlerin de görüşlerinize başvuracağız” diye konuştu. Başkan Çelik Yurtdışı Bilim Müzeleri Gezisi, Kırtasiye Seti Dağıtımı ve Kocasinan Meslek Akademisi’nin Kocasinan Belediyesi’nin eğitim alanındaki süreklilik arz eden projeleri olacağını da sözlerine ekledi.
Kırtasiye Seti dağıtımının eğitim için önemli bir destek olduğunu ifade eden Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Duran; “Milli Eğitim camiası olarak bizlere son derece büyük destek verdiniz. Birden fazla çocuğu olan aileleri de büyük bir yükten kurtarmış oldunuz. Bunun için sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Öğrenciler Başkan Çelik’e teşekkür için çiçek takdim edip hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327