Öğretmene Saldırı Eğitim Camiasını Ayağa Kaldırdı

Tavşanlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde bir öğretmenin öğrenciler tarafından hastanelik edilmesi, eğitim camiasında büyük tepki uyandırdı.Öğretmenler Günü kutlamalarının üzerinden henüz 3 gün geçmişken Tavşanlı Teknik ve...

Öğretmene Saldırı Eğitim Camiasını Ayağa Kaldırdı
Tavşanlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde bir öğretmenin öğrenciler tarafından hastanelik edilmesi, eğitim camiasında büyük tepki uyandırdı.
Öğretmenler Günü kutlamalarının üzerinden henüz 3 gün geçmişken Tavşanlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nden gelen haber, eğitim camiasını şoke etti. Meydana gelen kavgada öğrencilerin öğretmenlerini hastanelik edene kadar döverek okuldan ayrıldığı öğrenildi.
Nöbetçi öğretmen olduğu öğrenilen Kazım Sezer, iddiaya göre ders esnasında dışarı çıkmak isteyen bir grup öğrenciye izin vermedi. Bunun üzerine çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Gözü dönmüş öğrenciler yumruk ve tekmelerle öğretmenlerine saldırdı. Okulun bahçesinde meydana gelen şiddet olayında Kazım Sezer hastanelik oldu.
Önce Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi acil servisinde ilk müdahalesi yapılan Sezer’in yüzünde darp izleri olduğu ve sağ bacağının kırıldığı tespit edildi. Bacağı alçıya alınan öğretmen, ortopedi servisinde tedavi altına alındı.
Olayı duyar duymaz hastaneye giden Kazım Sezer’in arkadaşları ve öğrencileri yaşanan talihsiz olay karşısında şoke olduklarını ifade ederek meslektaşlarına, "Geçmiş olsun" dileklerini iletti. Gün boyunca servise gelen öğretmen ve öğrencileri Kazım Sezer’in ailesi karşıladı. Yaşanan olayın üzerine gidilmesi istendi.
Öte yandan Tavşanlı Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Kazım Sezer polislere ifade verdi. Sezer’in, "Öğrenciler okuldan dışarı çıkmak istediler. Ben de buna engel olmak istedim. Bazı öğrenciler, ’Sen izin vermesen de çıkarız’ dedi. Bunun üzerine tartışmaya başladık. Sonrada aniden saldırı başladı“ dediği öğrenildi.
ÖĞRENCİLER GÖZALTINA ALINDI
Tavşanlı Endüstri Meslek Lisesi’nde yaşanan üzücü olayın şaşkınlığı sürerken, emniyet güçleri de vakit kaybetmeden harekete geçti. Kimlikleri tespit edilerek evlerine gidilen öğrenciler, ailelerinin itirazlarına rağmen gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan 5 öğrencinin karıştığı olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Öğrencilerin öğretmenlerini hastanelik ettiği haberini duyar duymaz sosyal medyadan bir açıklama yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, şunları söyledi:
“Tavşanlı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmenimizin maruz kaldığı şiddeti en derin hislerimle kınıyorum. Toplumda her kesimde psikopat karakterli ilkel insanlar olabiliyor. Toplum vicdanını yaralayan bu olay için elbette yasal işlem ve takip yapılacaktır. Öğretmenimize bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Öğretmenimizi aradığımda çok etkileyici bir cevap aldım. ’Bu benim başıma geldi ama bu da bir hayra vesile olur inşallah, bu olay nedeniyle başka öğretmenlerimizin başına bu tür olayların gelmesi önlenmiş olur’ dedi. Söyleyecek bir şey bulamadım."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327