Öksüz hakkında yeniden yakalama kararı alındı!

Alınan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden FETÖ'nün karakutusu Adil Öksüz, savcılık sorgusu ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı. Savcılık tarafından Öksüz hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı.

Öksüz hakkında yeniden yakalama kararı alındı!
Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanı ile kuvvet komutanlarının rehin tutulduğu Akıncı Hava Üssü yakınlarında gözaltına alınan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden FETÖ'nün karakutusu Adil Öksüz, savcılık sorgusu ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Sabah'ın haberine göre Fetullah Gülen'in mollalarından olarak bilinen FETÖ'nün asker imamının serbest bırakılması skandal olarak yorumlanırken savcılık tarafından yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Polis her yerde FETÖ'nün asker imamı Adil Öksüz'ü arıyor.

TAKSİYLE GİTTİM

Öksüz'ün savcılık ifadesinde, “Amcam, o bölgede kıymetli arazi olduğunu gelecekte iyi para getireceğini söylemişti. Ben de 14 Temmuz akşamı Sakarya’dan Ankara’ya geldim. Tarla bakarken yakalandım, darbe ile ilgim yok” dediği öğrenildi. Darbe girişiminin merkez üssü olarak kullanılan Akıncı Hava Üssü’nde, darbe girişiminin başarsız olmasının ardından operasyon düzenlendi; çoğu üst düzey rutbeli asker olmak üzere 72 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında öğretim üyesi Adil Öksüz de vardı. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Öksüz, savcılık sorgusunun ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Öksüz’ü, yurtdışı çıkış yasağı getirerek, adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Öksüz, savcılık ifadesinde, özetle şunları söyledi:

“Ben Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Benim amcam olan M.Ö. bankacılık yapmıştı Kazan’da (Akıncı Hava Üssü’nün bulunduğu bölge). Kazan civarında kıymetli arazi olduğunu, gelecekte iyi para getireceğini söylemişti. Bende 14 temmuz akşamı Sakarya’dan Ankara’ya geldim. Cuma akşamı M.Ö. isimli amcamın Keçiören de evi vardı orada kaldım. 16 temmuz günü sabah 09.00-10.00 gibi de Ankara Keçiörenden ticari taksi tuttum. Taksiyle geldim.

TARLA BAKTIM

Orada tarla baktım. Akıncı yakınındaki bir köyde Hasan isimli bir köylünün Akıncı’nın orada bir tane köy var. Muhiti de ben biliyorum. Köye vardım taksiciyi geri gönderdim. Taksiciyle de ben 150 TL’ye anlaşmıştım.

ÜSSE GİRMEDİM

Alacağım araziye bakmak için köy girişine yakın beni bırakmasını söyledim. Ve taksici döndü. Beni o yol üzerinde araziden jandarmalar aldılar. Benim Akıncı Üssü'nde tanıdığım herhangi bir subay astsubay mevucut değildir. Ben üsse de hiç girmedim. Nasıl bir yer olduğunu da bilmiyorum. Üsse yakın bölgede tarla bakıyordum.”

 
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327