Okul Harçlığını Biriktirip At Aldı, Şimdi Saatte 100 Tl Kazanıyor

Aydın’ın İncirliova ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Asil Şen, yaşıtları sokakta oynarken, o okul harçlıklarını biriktirerek aldığı at ile servet kazanıyor. Kışın okuyup yazın çalıştığını belirten Asil Şen, saati 100 TL’ye...

Okul Harçlığını Biriktirip At Aldı, Şimdi Saatte 100 Tl Kazanıyor
Aydın’ın İncirliova ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Asil Şen, yaşıtları sokakta oynarken, o okul harçlıklarını biriktirerek aldığı at ile servet kazanıyor. Kışın okuyup yazın çalıştığını belirten Asil Şen, saati 100 TL’ye kiraya verdiği atı sayesinde işadamı gibi çalışıyor.
Çocukluğundan bu yana hayvanları çok sevdiğini ve ortaokula giderken harçlıklarını biriktirerek bu atı aldıklarını belirten Asil Şen, “İnsanlar özel günlerini nostaljik ortamlarda geçirdiğini görünce bir de fayton aldık, süsledik. Şimdi gelin-damat ve sünnet çocuklarını faytonla dolaştırıyoruz. Belki yaşıtlarım tatili gezip eğlenerek geçiriyor ama ben kendi ayaklarım üzerinde durup kendi paramı kendim kazandığım için daha mutluyum. Şimdi atım Rüzgar sayesinde hem iş sahibi hem de işçiyim. Okullar açılınca liseye başlayacağım. İncirliova Çok Programlı Lise’de okuyup eğitimimi tamamladıktan sonra, işimi geliştirip hizmet sektöründe iş hayatına atılmak istiyorum. Bazılarının hayalinde araç filoları var ama benim hayalimde fayton filoları var. Talepleri karşılamakta sıkıntı yaşıyoruz. İncirliova’da ikamet ediyorum Aydın merkez ve çevre illere de işe gidiyorum” dedi.
Rüzgar adını verdiği atı sayesinde işlerinin oldukça yoğun ve hayatın da güzel olduğunu belirten Asil Şen, okulların tatil olduğu yaz döneminde her gün okullar açıkken de hafta sonları çalıştığını söyledi. Hayatından oldukça memnun olduğunu belirten Şen, “Maalesef ülkemizde çalışmak ayıpmış gibi algılanıyor. Hatta çocukların çalışması ya da çalıştırılması yasalara göre suç. Anlamakta güçlük çekiyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327