Okul Sporları Başladı

Şırnak’ın Silopi İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen okul sporları, masa tenisi turnuvası başladı. Turnuvada 13 ayrı branşta 350 sporcu müsabakalara katılacak.Silopi...

Okul Sporları Başladı
Şırnak’ın Silopi İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen okul sporları, masa tenisi turnuvası başladı. Turnuvada 13 ayrı branşta 350 sporcu müsabakalara katılacak.
Silopi Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü tarafından her yıl eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte planlanan okul sporları faaliyetleri müdürlük binasında bulunan kapalı spor salonunda yapılan masa tenisi turnuvası ile başladı. Silopi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Lokman Ekinci her yıl eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte planlanan okul sporlarının başladığını söyledi. Ekinci, toplam 13 branştan 350 öğrencinin katılacağı turnuvanın sonunda başarılı olanlara ödüllerin verileceğini açıkladı. Spor altyapısını geliştirmenin yanı sıra gençlerin sporla sağlıklı gelişimlerini sağlamak amacıyla her yıl okul sporları faaliyetlerinde her yıl branş sayısını artırmayı hedeflediklerini belirten Silopi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Lokman Ekinci, okul sporlarının gelişimi noktasında okullara destek olduklarını açıkladı. Bütçe doğrultusunda okullara malzeme dağıtımı yaptıklarını ve bunu devam ettirmek istediklerini belirten Ekinci, “Amacımız bir önceki yıla göre hem branş sayısını ilçemizde artırmak, hem de katılım sayısını ciddi bir şekilde artırmaktır. Bunun çabası içerisindeyiz. Malzeme konusundaki desteği okullarımızın bildirimi ve bütçe doğrultusunda 3 yıldır yaptığımız gibi bu yıl da inşallah devam ettireceğiz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327