Okulda korkutan yangın

Diyarbakır’da bulunan Şeymus Tatlıcı Lisesi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çabasıyla söndürülürken okul kullanılamaz hale geldi.

Edinilen bilgilere göre olay, Kayapınar ilçesinde bulunan Şeymus Tatlıcı Lisesi’nde meydana geldi. Yaklaşık iki yıl önce boşaltılan okulda, henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Çevredekilerin haber vermesi ile olay yerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait 7 itfaiye aracı ile ambulans ve doğalgaz kontrol aracı gönderildi. 7 itfaiye aracı, çıkan yangını yaklaşık 2 saat sonra kontrol altına alabildi.

Diyarbakır’da anadilde eğitim için okulların boykot edildiği, Kürtçe okulun da açıldıktan sonra valilik tarafından mühürlenmesinin ardından çıkan yangının, kundaklama olabileceği iddia edildi.

Öte yandan İHA’ya konuşan çevredeki vatandaşlardan Şehabettin A., "Ben burada oturuyorum, bu okul Şeyhmus Tatlıcı Lisesi olarak faaliyet görüyordu. Yaklaşık 2 yıldır faaliyet dışı. Ne yapıyorlar ne de yıkıyorlar.

Bu okulu, bonzai ve esrar içenler mesken edinmiş. Her şeyi yapıyorlar. Keşke bu okul bir hafta önce yansaydı da mahalleli bu okuldan kurtulsaydı” dedi.
Olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatıldı.  


Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327