"Okullar için yeni açılış modeli belli oldu"

Devlet okullarının 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim ile başlayacağı, 21 Eylül'de de geçmişte olduğu gibi normal eğitim sistemine geçileceği iddia edildi.

"Okullar için yeni açılış modeli belli oldu"

Yeniden yükselişe geçen koronavirüs vakalarıyla beraber okulların açılış tarihi de merak edilen sorulardan biri haline geldi. Konuyla ilgili Habertük yazarı Muharrem Sarıkaya yeni eğitim planlamasıyla ilgili olarak, "Aktarıldığına göre yeni planlama ile 17 Ağustos günü özel okullar açılışını online, yani uzaktan eğitim olarak başlatılacak, tam açılışını 21 Eylül tarihinde gerçekleştirecek. Bu durum 31 Ağustos'ta açılması planlanan devlet okulları için de geçerli olacak. Devlet okulları da 31 Ağustos'ta online, yani uzaktan eğitim ile başlayacak, 21 Eylül'de de geçmişte olduğu gibi normal eğitim sistemine geçecek" ifadelerini kullandı.

MEB ve Özel Okullar Birliği ise iddiayı doğrulamayarak konuya ilişkin bilgilerinin olmadığını aktardı.

ÖNCEKİ GÜN TOPLANTI YAPILMIŞTI

Önceki gün Sağlık Bakanlığı Bilim Alt Kurulu ile Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Sağlık Bakanlığı'nda okulların açılması gündemiyle ilgili olarak toplantıda bir araya gelmiş ve toplantıda okulların ne zaman ve ne şekilde açılacağı görüşülmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327