Öldürülen Pkk’lılardan 3’ünün Kimlikleri Belli Oldu

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e yönelik düzenlenen saldırının ardından kaçarken Genç ilçe girişinde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada ölü olarak ele geçirilen PKK’lılardan 3’ünün kimlik bilgileri belli oldu.Bingöl...

Öldürülen Pkk’lılardan 3’ünün Kimlikleri Belli Oldu
Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’e yönelik düzenlenen saldırının ardından kaçarken Genç ilçe girişinde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada ölü olarak ele geçirilen PKK’lılardan 3’ünün kimlik bilgileri belli oldu.
Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ülker, beraberinde emniyet görevlileri ile birlikte Kobani’ye düzenlenen saldırılara tepki gösteren protestocuların zarar verdiği iş yerlerinde inceleme yaparken, silahlı saldırıya uğramıştı. Bir otomobilden uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin ile koruma ekibinden Komiser Hüseyin Hatipoğlu şehit olmuş, İl Emniyet Müdürü Ürker ile koruma polisi Uğur Atlı da yaralanmıştı. Olayın ardından harekete geçen güvenlik güçleri kaçan PKK’lıların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı. Kentin giriş ve çıkış noktaları kontrol altına alınırken, saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıların 12 AR 900 plakalı sivil bir otomobil ile Genç ilçesi yönüne kaçtığı belirlendi. Polisin ihbarı üzerine Jandarma Özel Harekat timleri tarafından karayolunda güvenlik noktası oluşturup önlem alınarak, gelen araca ’Dur’ ihtarında bulunuldu. Araç içinde bulunanların ateş etmesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada PKK’lılardan 4’ü olay yerinde öldü. Çatışmanın ardından ölü olarak ele geçirilen PKK’lılardan 2’sinin üzerinden sivil kimlik, 1’inin de üzerinde örgüt kimliği çıktı. Ölü olarak ele geçirilen PKK’lılardan Bingöl ili Kiğı ilçesi E.Ş. (36), Bingöl Karlıova A.B. (46) ile ’Kendal Serhat’ kod adlı PKK’lılar olduğu tespit edildi. Diğer örgüt mensubunun kimliğinin belirlenmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor.
Öte yandan, öldürülen 4 PKK’lının cenazesi otopsi yapılmak üzere Elazığ Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327