Orhangazi Belediye Meclisi Toplandı

Orhangazi Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısının ikinci oturumu yapıldı.Geçen perşembe günü yapılan meclis toplantısında çeşitli komisyonlara havale edilen 10 madde görüşülerek karara bağlandı. Orhangazi Belediyesi’nin eylül...

Orhangazi Belediye Meclisi Toplandı
Orhangazi Belediye Meclisi’nin eylül ayı toplantısının ikinci oturumu yapıldı.
Geçen perşembe günü yapılan meclis toplantısında çeşitli komisyonlara havale edilen 10 madde görüşülerek karara bağlandı. Orhangazi Belediyesi’nin eylül ayı meclis toplantısı ikinci oturumunda yine imar komisyonunda görüşülen ve yeni mezarlık alanının hemen yanında bulunan bir park alanının sosyal tesis alanına dönüştürülmesi ve bu alana morg, gasilhane, bekleme alanı gibi hizmet alanı oluşturulması için gerekli olan plan değişikliği oy çokluğu ile kabul edildi. Cumhuriyet Alanı’ndan Gazi Orhanbey Camii’ne kadar olan alandaki arsaların ticari alandan park alanına dönüştürülmesi oy birliği ile kabul edildi. Böylece gelecekte Cumhuriyet Alanı için düşünülen büyük projelerin de önü açılmış oldu. Mecliste Arapzade Mahallesi siteler bölgesinde bulunan Tuna İlk ve Ortaokulu yanında yer alan bir arsa ise yeni okul yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi. Tahsis maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Meclisin perşembe günü yapılan oturumunda tartışmalara sebep olan Çakırlı’daki arsa konusu gerekli kurumlardan görüşlerin alınması için bir sonraki meclise ertelendi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, arsa konusunda Çakırlı halkı ile önümüzdeki hafta bir araya geleceklerini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327