Orhangazi Belediyesi personeline deprem semineri

Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı, Orhangazi Belediyesi personeline deprem ve afetler hakkında seminer verdi. Tarı, afetlerin bir gün mutlaka gerçek olacağını, herkesin doğru davranışlar ve hazırlıklarla felaketten zarar görmeden kurtulması gerektiğini ifade etti.

Orhangazi Belediyesi personeline deprem semineri

Nikah salonunda deprem ve diğer doğal afetler hakkında belediye personeline bilgi veren Tarı, afetlerin bir gerçek olduğunu, bir gün mutlaka meydana geleceğini söyledi.

Tarı, “Bundan kaçmak mümkün değil, sadece tedbir alınabilir. En yıkıcı depremlerde bile nasıl davranacağımızı tespit etmeliyiz. Zamanı en belirsiz felaketlerden biri olarak görülen deprem, olduğu anda ve sonrasında yaşananlarıyla büyük bir doğal afete sebep olur. Depremler, her an şiddetle, aniden ve bir ön uyarı olmadan günün her saati oluşabilirler. Eğer deprem nüfusun yoğun olduğu bir bölgede oluşursa, ciddi hasar, yaralanma ve ölüme sebep olabilmektedir. Deprem esnasında güvenlikle ilgili garantili bir şekil ya da metot olmamasına rağmen, doğru davranış ve hazırlıklar zararları ciddi oranda azaltmaktadır” dedi. 


Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327