Ortaburun Göleti İsale Hattında Sona Gelindi

Muhtemel bir susuzluk durumunda Yalova’ya su sağlayacak olan Ortaburun göletinin isale hattına bağlantı çalışmalarında sona gelindi.Yalova’nın bundan sonra karşı karşıya kalabileceği bir susuzlukta emniyet süpapı görevi görecek olan...

Ortaburun Göleti İsale Hattında Sona Gelindi
Muhtemel bir susuzluk durumunda Yalova’ya su sağlayacak olan Ortaburun göletinin isale hattına bağlantı çalışmalarında sona gelindi.
Yalova’nın bundan sonra karşı karşıya kalabileceği bir susuzlukta emniyet süpapı görevi görecek olan Ortaburun göletinin isale hattına bağlanmasına yönelik çalışmalarda sona yaklaşıldı. Yeşil Körfez Su Birliği Başkanı Ömer Nergiz, "Ortaburun göletinin brüt su depolama kapasitesi 2 milyon metreküptür. Faydalı su depolama kapasitesi 1 milyon 896 bin metreküptür. 9 kilometre karelik su toplama havzasına sahip Ortaburun göletindeki mevcut su hiç yağış olmadığı takdirde bile Yalova’nın 40 günlük su ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır. Ortaburun göletindeki suyun Çınarcık isale hattına bağlanarak bölgeye su verilmesi çalışmaları şu an da devam etmektedir. İsale hattının bağlantıları tamamlanmış, vantuz, tahliye ve diğer branşmanların vana montajları yapılmakta ve birleştirilmiş boruların gömülmesi işleri devam etmektedir" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327